Zdeněk (33): O našem manželství rozhoduje tchyně, pod palcem má i náš intimní život

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 25
muz 25

Se ženou si muž bere i její matku. Vztahy mezi tchyní a zetěm kolikrát nejsou zrovna nejrůžovější. Své by o tom mohl vyprávět i Zdeněk, jehož tchyně mu dle jeho slov ničí život. Přečtěte si příběh, který nám poslal e-mailem.

Vždycky musela mít poslední slovo

Zdeňkův e-mail začíná slovy, že jeho tchyně vždycky musela mít poslední slovo. Už v době, kdy si teprve začal s Monikou, měla na jejich vztah výrazný vliv. Podle Zdeňka to bylo dáno tím, že Monika žila pouze s matkou, a hodně tak dala na její názor.

„Monika se mi líbila od prvního okamžiku, kdy jsem ji poprvé uviděl. Svým způsobem úplně vyčnívala nad ostatními ženami,“ popisuje začátky vztahu pan Zdeněk. „Padli jsme si do noty a brzy zjistili, že od života žádáme totéž. Dali jsme to dohromady a já věřil, že Monika je žena mého života,“ přiznává ve svém e-mailu.

První setkání s maminkou nebylo ukázkové

„Chodili jsme spolu asi čtyři měsíce, když se mě Monika rozhodla představit své matce. Nebudu lhát, že jsem z toho setkání byl nervózní, upřímný budu také v tom, když řeknu, že se mi do seznamování se s potencionální tchyni vůbec nechtělo,“ píše Zdeněk otevřeně. „Jelikož ale Monice záleželo na tom, abych její matku poznal, což pro ni byl jistý důkaz toho, že se náš vztah posouvá správným směrem, musel jsem s návštěvou souhlasit,“ pokračuje.

První setkání pana Zdeňka s matkou Moniky ale nebylo zrovna ukázkové. Už tehdy jim totiž začala zasahovat do vztahu. V e-mailu přiznává, že to pro něho mělo být varovným signálem, kterého si ale bohužel nevšiml.

Zdroj: 123RF.COM

Monika ji poslouchá na slovo

V e-mailu pana Zdeňka dále stojí, že ačkoli byla Monika dávno dospělá žena, stále dávala na názory své matky a poslouchala ji na slovo. Nebylo se tak čemu divit, když jejich svatba nebyla podle jejich představ, ale podle představ jeho tchyně. A svatbou to bohužel ani zdaleka nekončilo.

„Tchyně nabyla dojmu, že nám může mluvit do manželství. Například tehdy, když jsme se s Monikou domluvili, že se přestěhujeme do mého bytu, který byl oproti tomu jejímu větší. Tchyně ale Moniku přesvědčila, že její byt se nachází na lepším místě, a nasadila jí brouka do hlavy, že až jednoho dne budeme mít děti, budou to mít odsud blíže do školky i do školy. Monika mě nakonec přemluvila, abychom zůstali v jejím bytě, a já ten svůj musel prodat,“ snaží se nám Zdeněk v e-mailu nastínit, jaký vliv měla tchyně na jejich manželství.

Rozhoduje o nás bez nás

„Kolikrát mám pocit, že nejsem ženatý s Monikou, ale s její matkou. Má naše manželství dokonale pod palcem a prakticky o všem rozhoduje právě ona. Že se nám motá do výchovy dětí, že nám mluví do výběru dovolené nebo že si myslí, že nám může radit v pracovním životě, to bych ještě ustál. Co je ale na mě trochu moc, je skutečnost, že tchyně rozhoduje i o našem intimním životě,“ píše Zdeněk v e-mailu. „Když totiž maminka řekne ne, pak mě moje žena div nevykáže z ložnice.“

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články