Žaneta (45): Sousedi nám vyhrožují vystěhováním kvůli manželově prapodivné zálibě. Mají na to právo?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena sousedi
Zdroj: Shutterstock

Jsem nešťastná z chování svého manžela. O jeho zálibě jsem věděla už v době, kdy jsme spolu před lety začínali randit. Tehdy by mě ale ani ve snu nenapadlo, jak mi jeho koníček jednoho dne bude na obtíž. A to nejen mně, ale především našim sousedům, kteří s námi přestávají mít trpělivost.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Už několikrát jsem ho žádala, aby se choval trochu ohleduplněji. Jsou dny, kdy dokáže svoji zálibu pro metalovou hudbu krotit a pouští si ji jen do sluchátek. Ale pak jsou dny, kdy ho to popadne a nedokážu ho zastavit. A tehdy nám doma skáče nádobí z poliček…

Líbil se mi právě proto, že byl jiný

Svého muže Jirku znám už roky. Potkali jsme se ještě jako studenti na jednom večírku. Nemohla jsem si ho nevšimnout, mezi ostatními vyčníval.

Zalíbil se mi právě tím, že byl jiný. Výrazný styl oblékání, vášeň pro drsnou muziku, které jen tak někdo nedokázal přijít na chuť. Učaroval mi.

Smířila jsem se s jeho zálibou

Každý jsme nějaký a každému z nás se líbí něco jiného. Proto jsem respektovala, že manžel našel zalíbení v hudbě, která mně osobně přišla zvláštní, místy až nechutná.

Smířila jsem se ale s tím, že si ji občas doma pustí. Od doby, kdy dostal bezdrátová sluchátka, si ten svůj metal pouští především do nich, a já tak nemusím poslouchat ty skřeky a křiky.

Sousedi se na nás zlobí

Náš dům je vlastně taková menší řadovka, je spojený ještě s jedním úplně totožným domem. Se sousedy dobře vycházíme… tedy, vycházeli jsme.

Dokud držel manžel svůj koníček na uzdě, nikdo neměl důvod si stěžovat. Jenže manžel kromě metalu holduje také pivu. A když si jich dá více, ztrácí respekt, a poté nám doma jeho oblíbená hudba hraje na plné pecky.

Sousedé to slyší, jak by taky nemohli? Nedivím se, že se zlobí. Kdo by chtěl poslouchat hudbu, která kolikrát ani hudbu nepřipomíná, a to klidně i večer?!

Vyhrožují nám

Několikrát jsme se dostali se sousedy do sporu. Vyhrožují nám udáním na policii a také tím, že budou trvat na tom, abychom se odstěhovali.

Mají na to právo? Stěžovat si mohou, ale můžou nám vzít střechu nad hlavou? Mám z toho obavy. A můj manžel? Ten jako by mu to bylo jedno, především pak tehdy, kdy si opět vypije, otočí volume doprava a nebere ohledy na to, že je třeba devět večer a sousedi chtějí mít klid. Jsem z toho nešťastná a bojím se, jaké následky bude jeho nezodpovědné chování mít.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články