Ondra (36): Náhodou jsem zjistil něco šíleného. Povím vám, co to bylo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 40 2
Zdroj: 123RF.COM

V životě se občas setkáme s náhodou, která je až k neuvěření. O jedné takové může mluvit Ondřej, který po dlouhých letech zjistil, že má sourozence. A to díky kamarádovi, který v práci zaměstnal muže, o kterém se později zjistilo, že je částí Ondrovy rodiny.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Neměl jsem ani tušení, že mám bratra a sestru. Když se mému otci narodila dvojčata, on rodinu opustil kvůli jiné ženě. To mně ale nikdo nikdy neřekl. Dozvěděl jsem se to až nedávno,“ popisuje Ondra.

„Když moji sourozenci vyrůstali, matka jim řekla pravdu. Oznámila jim, že jejich otec od nich odešel po narození, vzal si jinou ženu a s tou vychovává syna. Oni tak oba věděli, že mají sourozence, nikdy ale neměli tendenci mě kontaktovat,“ vysvětluje.

Známý přijal do firmy mého bratra

Ondrův nejlepší kamarád David je vlastníkem jedné IT firmy. Asi před třemi měsíci dělal nábor nových lidí a přijal Filipa, na první pohled nenápadného muže. S tím se brzy spřátelil a několikrát s ním zašel na oběd.

„Když s ním byl na obědě už poněkolikáté, začali si povídat i o soukromém životě. Muž se mu svěřil i se svou rodinnou historií. Z toho, co mu vyprávěl, nakonec vyšlo najevo, že má bratra, jehož příběh je až nápadně podobný tomu mému,“ popisuje Ondra.

Došlo i ke srovnání jmen otců a David zjistil, že je Filip opravdu Ondrův bratr. „Když mi to říkal, nevěřil jsem tomu, co slyším. Chtěl jsem se s bratrem potkat a byl jsem rád, když po čase souhlasil,“ vypráví.

Máme toho hodně společného

„A tak se Ondra s Filipem konečně sešli. I když byl jejich rozhovor zpočátku poměrně rozpačitý, po dvou hodinách si začali povídat o všem možném a zjistili, že si spolu hodně rozumí.

„Já neměl ani tušení, že někdo takový existuje, takže jsem hltal každé jeho slovo o otci. Dnes už je po smrti, zemřel před lety na vážnou nemoc, takže se nějaká velká rodinná sešlost naštěstí nikdy konat nebude,“ dodává čtenář.

„S Filipem jsme si ten večer užili, začali jsme si hodně psát, dokonce jsme spolu zašli párkrát i na tenis. Jenže i když s ním se skvěle bavím, moje sestra se podle všeho přátelit nechce.“

Nestojí o komplikované rodinné vztahy

Ondra se samozřejmě dozvěděl i to, že má ještě sestru. Ví o ní ale jen to, že se jmenuje Tereza. Prý se s ním vidět nechce, což mu Filip prozradil hned na první schůzce.

„Tereza prý nestojí o vztahy s někým, koho nikdy neviděla a nic pro ni neznamená. Nechce se se mnou prý scházet jenom proto, že jsem její nevlastní bratr, a hrát si na šťastnou rodinu. Určitým způsobem jí rozumím,“ uznává Ondra.

I tak je mu ale podle jeho slov líto, že se s ní nemůže ani vidět. Filip mu ukazoval několik společných fotek, a dokonce prý Terezu i párkrát přemlouval, aby s nimi zašla ven.

Ona ale trvá na svém. Takže se Ondra musí smířit s tím, že získal pouze jednoho sourozence. I tak je ale náhoda, pomocí které se k této informaci dostal, poměrně vzácná a téměř až k neuvěření.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články