Vladimír (32): Je těžké zvolit datum svatby, když vaše žena dává přednost večernímu programu v televizi

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zoufalstvi
muz zoufalstvi

Někdy je těžké přijmout člověka takového, jaký je. Ale pokud někoho skutečně milujeme, není to o tom si ho idealizovat. Naopak je třeba připustit, že má chyby, a akceptovat je. S mojí snoubenkou je to těžké. V poslední době se hodně hádáme, přesto stále doufám, že svatbu naplánujeme a budeme spolu žít šťastně.

O ruku jsem Míšu požádal už před dvěma lety. Bydlíme spolu už dlouho. I když máme každý trochu jiné zájmy, na spoustě věcí se shodneme a já zkrátka věřím tomu, že je pro mě ta pravá. Cítím, že s ní chci být a vychovávat děti.

Musel jsem jí připomenout, že jsem ji požádal o ruku

Míša se do žádného plánování příliš nemá. Na moji žádost o ruku řekla ano, ale rozhodně to neznamenalo žádné nadšení a přípravy. Zkrátka jsme tomu dali čas a řekli si, že svatbu naplánujeme, až bude vhodná příležitost. Před měsícem jsem se jí zeptal, zda její odpověď stále platí. Nechápala, proč se jí na to ptám, a tak jsem naznačil, že bychom mohli začít řešit datum.

Zdroj: 123RF.COM

Během týdne jsem jí donesl několik návrhů. Všechny jsou na příští jaro, jsou to data, která jsou něčím symbolická nebo hezká. Odpověděla mi, že se na ně musí podívat. Než se podívala, trvalo to týden. Myslel jsem, že si vybere čísla, která se jí nejvíc líbí. Tři možnosti mi vyškrtla, protože prý jsou to středy a pátky, a to má na večer program v televizi. Když jsem jí řekl, že za rok bude úplně jiná situace, zaskočila mě tím, že si psala s někým z televize a zjistila, že pořad, který sleduje, je velmi dlouhodobý.

Zbyly nám dva dny. Ona se nedokáže rozhodnout

Hořce jsem skousl, že dala přednost televizi přede mnou. Jak jsem řekl, miluji ji a snažím se vše akceptovat. Jenomže ona si nedokáže vybrat ze dvou dnů. Prý že mi řekne měsíc předem, protože teď, půl roku před událostí, neví, jestli jí do toho něco nevleze. Pohádali jsme se, nechápu totiž, co by bylo důležitější než naše svatba. Proto plánujeme tolik dopředu, abychom se ujistili, že je to vhodný den.

Později se mi sice omluvila za své chování, zároveň však dodala, že opravdu neví, který den si mě vzít chce. Prý mi řekne, až na to bude připravená. Vím, že je to jenom její špatná vlastnost a nelibost v plánování. Vzít si mě chce, ale toto všechno mě vysiluje. A to jde pouze o datum. Opravdu se bojím těch hádek, které přijdou s výběrem místa, hostů a výzdoby.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články