Adam (35): Zamiloval jsem se do ženy, která mi oznámila, že má dceru. Nevím, zda zvládnu roli otce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zamyslenymuz
zamyslenymuz

Když jsem se přes internet seznámil s Helenou, zdála se mi dokonalá. Milá, hezká, vtipná. Očekával jsem, že bude na prvním rande zklamání, protože tak dokonalá žena téměř nemůže existovat. Ale ukázalo se, že je naživo ještě krásnější, milejší a vtipnější než přes obrazovku počítače.

Mluvili jsme spolu o běžných věcech. O práci, finanční situaci, o počasí. Postupem času jsme se dostali k rodinné historii. Ale bylo mi jasné, že, tak jako já, i ona si nechává některá tajemství na později, až se lépe poznáme. Ani já ji nechtěl vyplašit tím, že mám doma psa a tři kočky. Tušil jsem, že mi také něco tají.

Zdroj: 123RF.COM

Šli jsme na několik schůzek. Nakonec jsem ji pozval k sobě domů

Během týdne jsme se vídali snad každý večer. Chtěl jsem ji nejprve poznat, než mezi námi k něčemu dojde. Nevím, zda je to možné, ale už na třetím rande jsem měl pocit, že ona je ta pravá. Láska se mnou zacloumala a já ji pozval domů. Upozornil jsem ji předem, že mám doma menší zoo, což jí překvapivě udělalo radost.

Dali jsme si víno, pustili si romantický film a skončili jsme v ložnici. Chtěl jsem jí říct, že ji miluji, ale po týdnu známosti mi to přišlo hloupé, a tak jsem jenom tiše doufal, že budeme moci náš vztah budovat i nadále. To se naštěstí potvrdilo, když mi řekla, že se se mnou cítí dobře a chtěla by mě dál vídat.

Zdroj: 123RF.COM

Překvapila mě svou tajnou informací

Na základě onoho večera se rozhodla, že už mi nechce nic tajit. Oznámila mi, že má dvouletou dceru, o kterou se každý večer stará její sestra. Otec je prý opustil, než se malá narodila, a ona tak s ní žije sama. Nechtěla mě vyděsit, a proto mi to oznámila s odstupem času. Chápal jsem její strategii.

Mám Helenu moc rád a na našem vztahu chci rozhodně pracovat. Třeba by z nás jednou mohla být šťastná rodina. Nejsem si ale jistý, že zvládnu být otcem. Nejde o to, že by byla dcerka cizí, jenom se zkrátka bojím, že to s dětmi neumím a že budu špatný táta. Helena mé obavy chápe a řekla mi, že pokud se na to necítím, můžeme vztah ukončit. Já o ni ale nechci přijít. Myslím, že se pokusím udělat vše proto, abych si ji i její dceru získal. Mohu jen doufat, že nepokazím, co půjde.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články