Vláďa (34): Zažil jsem klinickou smrt. Můj zážitek všechny překvapil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 4 1
muz 4 1

O zážitku mezi nebem a zemí nám ve svém e-mailu vyprávěl Vláďa. V mládí zažil těžkou autonehodu a lékaři se ho všemi silami snažili zachránit. Ztratil mnoho krve a na několik minut upadl do bezvědomí. Jeho srdce přestalo bít a ztratil dech. Doktorům se nakonec podařilo přivést Vláďu zpátky k životu. Jeho vyprávění později všechny překvapilo, některé dokonce vyděsilo.

Autonehoda byla vážnější, než se zdálo

Vláďa se zrovna vracel z dlouhé cesty a řízení ho začínalo unavovat. Byl jen malý kousek od domova, proto se nechtěl zastavovat a odpočívat. Ve složitější zatáčce udělal chybu a automobil z protisměru do něj narazil. „Pamatuji si jen to, jak jsem začal panikařit, poté náraz a dál už nic,“ popisuje tragický zážitek Vláďa.

Do nemocnice ho převezli po chvíli, ale ztrácel spoustu krve. Na operačním sále najednou přestalo jeho srdce bít a v tu chvíli Vláďa zažil něco nečekaného.

Vysoký tón a světlý tunel

„Jako by se mi v uších rozezněly tisíce malých zvonků. Slyšel jsem pískání, které mi přišlo až otravné. Před očima se mi ze tmy začal vynořovat světlý tunel, který mě svou září až oslepoval,“ popisuje. Vláďa si dále vzpomíná na to, jak nepříjemný zvuk rázem ustal, před zrakem se mu rozprostřela záře a on najednou začal cítit obrovskou úlevu. „Nejvíc mě vyděsila chvíle poté. Slyšel jsem každé slovo doktorů a najednou jsem je i viděl. Nedíval jsem se ale ze své pozice, hleděl jsem na ně shora,“ tvrdí.

Když se probudil, nikdo mu nevěřil

Vláďu nakonec přivedli k životu a po probuzení se musel okamžitě svěřit se svým nezvyklým zážitkem. Lékaři na něj nejprve pohlíželi s pobavením a tvrdili, že se mu něco zdálo, než jim dokonale popsal, co přesně se na operačním sále dělo. „Vzpomněl jsem si, jak se jedna ze sester zadrhla, když podávala doktorovi náčiní, a on směrem k ní prohodil nepříjemnou větu,“ popisuje. Před očima měl celou situaci, jako kdyby stál hned vedle doktora.

Nikdo si jeho zážitek neumí vysvětlit

„Začal jsem navštěvovat psychologa, abych se z celého zážitku dostal. Měl jsem strach. Nevěděl jsem, jak se k tomu postavit,“ tvrdí. „Nikdo mi nevěřil, ale já jsem byl přesvědčený o tom, že říkám pravdu,“ dodává. Vláďův zážitek si v nemocnici připomínají dodnes.

Některými nebyl pochopen, jiní ho považují za zázrak. Vláďa si dodnes vzpomíná na příjemný pocit, který klinickou smrt doprovázel, a stále se snaží získat informace od dalších lidí, kterým se podobný zážitek přihodil.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články