Ivan (35): Nevinný žert málem stál přítelkyni život. Teď dělám všechno, abych ji získal zpět

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 35 5
muz 35 5

Nehody se bohužel stávají. A i když jejich příčina může být někdy jakkoli dobře myšlena, následky záměru mnohdy neodpovídají. Se svým příběhem se nám rozhodl svěřit Ivan, který nedávno ztratil přítelkyni. A to jenom kvůli jednomu hloupému žertovnému vybafnutí.

„Radka byla vždycky lekavá. A já se na její účet skvěle bavil, ačkoli mě mockrát prosila, abych to nedělal. Jenomže jsem se nedokázal poučit. Tak dlouho jsem pokoušel štěstí, až se stala nehoda, po které mě opustila,“ říká Ivan.

Zlomená noha a krvavé zranění. To jsem opravdu nechtěl

„Máme doma koupelnu hned nad schodištěm. Je tam takový roh, který vyloženě láká k tomu, abych se za ním schoval a vybafnul na toho, kdo vychází z koupelny,“ vypráví Ivan. Několikrát tak prý vyděsil hosty, a dokonce i Radku, nikdy ho tedy nenapadlo, co by se mohlo stát. Ten večer vycházela Ivanova přítelkyně z koupelny a on se rozhodl vybafnout na ni.

Zdroj: 123RF.COM

„Lekla se, navíc měla mokré nohy a na dlaždičkách se následkem mého vtipu smekla. Když jsem ji viděl, jak padá ze schodů, nevěděl jsem, co dělat. Když potom narazila do skleněných dveří, které se na ni vysypaly, věděl jsem, že je opravdu zle.“ Ivan ihned zavolal záchranku a postaral se o to, aby krvácení z tepny na zápěstí alespoň trochu zastavil. „Radka celou dobu stresovala, nesnáší totiž krev a prosila mě, abych jí hlavně pomohl.“

Zdroj: 123RF.COM

Z nemocnice mě poslala pryč. Druhý den mi volala, že je mezi námi konec

Radka utrpěla otřes mozku, zlomeninu levé nohy a poměrně komplikované zranění tepny. „Kdybych zaváhal a záchranku zavolal později, mohla vykrvácet,“ říká Ivan. Když Radce doktoři zašili ruku a uložili ji na pokoj, poprosila Ivana, aby odešel. „Chtěl jsem jí donést nějaké věci, ale řekla mi, že nic nepotřebuje, že mám odejít.“


Ivan si celou noc vyčítal, co se stalo. Až druhý den mu ale došlo, jaké to má ve skutečnosti následky. „Radka mi volala, že v nemocnici nějaký čas zůstane. Chodit by mohla jen o berlích, což vzhledem ke zranění ruky nepřipadalo v úvahu. Chtěl jsem za ní jet, ale ona mi místo toho řekla, že je konec,“ vypráví Ivan.

Od zranění uběhly dva měsíce. Radka už je z nemocnice doma, s Ivanem však od té doby nemluví. „Udělal bych cokoli, abych to vrátil zpátky. Vím, že je na mě naštvaná. Posílal jsem jí kytky, omluvné dopisy, ona ale na nic nereaguje. Moc rád bych věděl, jak jí je, jenomže když s ní chci mluvit, ignoruje mě,“ vypráví. Dodává, že svým příběhem by rád upozornil na to, že ne každý žert se vyplácí a je dobré přemýšlet, než si z někoho vystřelíme.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články