Vilém (53): Dcera odešla za mužem do ciziny. Nejdříve žila v pohádce, ale pak zazvonil zvonec

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 54
muz 54

Když nám naše dcera oznámila, že nám přivede představit přítele, nemohli jsme se s manželkou dočkat. V lásce totiž neměla zrovna štěstí, měla za sebou několik nevydařených vztahů a my se ženou doufali, že nový přítel konečně vnese se do jejího života štěstí. Od začátku to ale díky němu bylo jedno překvapení za druhým.

Nikdy jsme neměli předsudky

Já ani moje žena jsme nikdy vůči druhým lidem neměli žádné předsudky. Přesto nebudu lhát, že jsme oba dva byli zaskočení, když se u nás doma dcera zjevila se svým přítelem, který očividně nepocházel odsud. Na první pohled ho prozradila jeho snědá pleť a viditelně exotické rysy.

Nicméně dcera po jeho boku vypadala šťastně, a to pro nás bylo nejdůležitější. V lásce jim nebránila ani jazyková bariéra.

Zdroj: 123RF.COM

Chtěla se s ním odstěhovat do ciziny

Zanedlouho poté, co nám dcera představila svého přítele, nás zaskočila novinkou, že s ním odjede. Nejdříve jsme si s manželkou mysleli, že chce odjet pouze na nějaký čas, aby poznala domov muže, se kterým žila. Velmi nás ale překvapila tím, že se za ním hodlala přestěhovat natrvalo. To byl pro nás s manželkou šok. Už jen samotná představa, že budeme mít dceru od sebe vzdálenou takový kus, a navíc v zemi, která pro ni byla jednou velkou neznámou, mi nedávala spát. Dcera si ale stála za svým a nenechala se přemluvit.

Zdroj: 123RF.COM

Nebyli jsme na svatbě naší dcery

Klára je naše jediná dcera a každý otec mi určitě potvrdí má slova, že je pro nás důležité, abychom naše malé holčičky jednoho dne odvedli k oltáři. Bohužel mi to nebylo dopřáno, protože se Klára vdala v cizině, aniž by nám o tom něco řekla. S manželkou jsme tak nebyli na svatbě naší dcery, což nás hluboce zarmoutilo.

To nejhorší ale mělo teprve přijít. Dcera si zpočátku ve svém novém životě libovala a ujišťovala nás, že nikdy nebyla šťastnější. Její pohádka se ale brzy proměnila v noční můru.

Nedokázala se podřídit tamějším zvykům

Asi dva roky po svatbě se situace otočila. Veselé zprávy, kterými nás dcera zahrnovala, se proměnily ve zprávy plné zoufalství a neštěstí. Dcera se totiž nedokázala dokonale přizpůsobit tamějším zvykům, přičemž některé z nich jí byly proti srsti. Nebyla například zvyklá na to, že její manžel může mít vícero žen.

Zpočátku si žila jako v pohádce. Odstěhovala se do exotické země společně s mužem, do kterého byla zamilovaná až po uši. Pak ale zazvonil zvonec a pohádka se proměnila v noční můru. Když se dcera chtěla vrátit domů, nemohla, protože jí manžel sebral pas.

Byly to pro nás roky hrůzy

Tři roky jsme se snažili dostat dceru odtamtud domů. Trvalo ale strašně dlouho, než se jí podařilo získat pas. Dlouhé roky tak žila jako v pasti, a navíc v zemi, která pro ni byla v tolika věcech neznámá. Ani rozvod s exotickým manželem neprobíhal úplně bez problémů.

Dcera je konečně doma, rozvedená a člověk by si myslel, že bude šťastná. Jenže ona není, roky po boku manžela, který jí dělal ze života peklo, se na ní bohužel podepsaly. Kdoví, jestli vůbec ještě někdy bude schopná opět důvěřovat mužům.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články