Vilém (47): Manželčino povýšení nám mělo zlepšit život. Prozradím vám, proč vedle své ženy tiše trpím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz povyseni
Zdroj: Shutterstock

Vilémova žena Běta se po tvrdé dřině dočkala zaslouženého povýšení. To s sebou přineslo především citelné zvýšení platu. Vilém i Běta si zpočátku mysleli, že jim povýšení zlepší život. Přece jen Běta začala významně přispívat do rodinné kasy a manželé si tak mohli mnohem více dovolit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Zpočátku to opravdu vypadalo, že díky lepšímu platu se bude mít rodina jako v bavlnce. Vilém ale brzy začal přicházet na to, že povýšení jeho ženy si začne vybírat svou daň.

Manželka si to opravdu zasloužila

Vilém svoji manželku popsal jako velmi soběstačnou a cílevědomou ženu, u které od začátku věděl, že to jednoho dne dotáhne vysoko.

Dlouhé roky se snažila vydat ze sebe maximum a za to množství úsilí, které pro svoji práci vynaložila, byla náležitě odměněna. Povýšení spolu oslavili ve velkém stylu.

„Nebylo pochyb o tom, že si to moje žena zaslouží,“ píše Vilém. „Opravdu tvrdě dřela, v jejich firmě nebyl nikdo, kdo by si to zasloužil více. Byl jsem na ni velmi hrdý,“ přiznává.

Těšili jsme se, jak nám to změní život

„Netvrdím, že jsme na tom před povýšením mé ženy byli nějak špatně,“ pokračuje Vilém, „nicméně její dvojnásobný plat začal být v našem rozpočtu znát. Nemohli jsme si stěžovat,“ píše.

Běta měla opravdu pěkné peníze a rodina si mohla o to více dovolit. Začalo to rekonstrukcí bydlení, pokračovalo dovolenou. To byl teprve začátek a v té době si Vilém ještě neuvědomoval, že jim manželčino povýšení život nezlepší. Ba spíše naopak.

Začalo si to vybírat svoji daň

Společně s povýšením přišly ruku v ruce i nepříjemné věci, jako například mnohem více práce. Běta trávila mimo domov stále více a více času, zatímco Vilém zůstával doma sám.

„Děti už máme velké, tráví čas po svém. Když byla žena v práci, byl jsem sám,“ popisuje. „Začala mi chybět, kolikrát jsme se opravdu jen potkali ve dveřích. Přestávalo se mi to líbit,“ přiznává.

Změnila se

„Jsem si jistý, že si manželka povýšení zasloužila, ale teď už vidím, jak ji nová pozice změnila,“ dozvídáme se. „Postupně se z ní stal někdo jiný. Už to není ta žena, kterou jsem si před lety vzal a do které jsem se zamiloval,“ zoufá si.

Místo společně stráveného času začala Běta svého muže odměňovat dárky a jinými pozornostmi. Když v den narozenin svého manžela byla v práci, poslala mu kurýrem drahé hodinky. A když zapomněla na výročí svatby, které, jak jinak, trávila opět v práci, našel Vilém na stole nový mobil.

Takhle jsem si to nepředstavoval

„Chybí mi moje žena, moje stará žena,“ netají se nešťastný Vilém. „Práce je pro ni na prvním místě a myslí si, že nám čas, o který jsme ochuzeni, vynahradí drahými dárky. Takhle to ale nefunguje,“ zoufá si.

Vilém přiznal, že by vyměnil drahé dárky a luxusní dovolené za to, aby mohl opět trávit čas se svojí ženou. Mají ho totiž stále méně a méně a on má pocit, že se začínají vzájemně odcizovat. A velmi ho to trápí.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články