Vilém (45): Společně s dcerou děláme něco hrozného. Kdyby na tohle přišla vaše manželka, nedali byste to

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zklamany 1
Zdroj: Shutterstock

Dříve jsem to dělával sám, ale dcera mě u toho načapala. Od té chvíle v tom jedeme společně a snažíme se to utajit před manželkou. Kdyby se dozvěděla, co společně po nocích provádíme, jistě by ji to zlomilo!

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Vilém měl před svojí rodinou tajemství. Nejdříve se snažil své chutě ukočírovat, ale bylo to silnější než on. Zpočátku v tom byl sám, ale později se k němu přidala i dospívající dcera.

Na oko jsem ji podporoval

Moje žena před půl rokem přišla s nápadem, že se začneme stravovat úplně jinak než doposud. Nakoupila si hromadu knih a hodně o tom četla na internetu. Byla do toho zapálená!

Najednou se nám v lednici začaly objevovat jiné věci – místo salámů přišla sója a tofu. Přibyla hromada zeleniny. Všechny dobroty, které jsme tolik milovali, byly nahrazeny zdravější alternativou.

Viděl jsem, jak je pro to moje žena nadšená, a na oko jsem se tvářil, že ji v tom podporuji. Upřímně mi ale chyběly laskominy, které jsem dříve jídával naprosto běžně a teď k nám domů prostě nesměly.

Bylo to silnější než já

Nejdříve jsem se snažil dát tomu alespoň šanci. Moje žena se překonávala, každý den něco vařila. Začala si dokonce klíčit semínka a klíčky pak přidávala do jídel.

Každé jídlo, které znala, se naučila připravovat jinak – samozřejmě daleko zdravěji. Bohužel často vypadalo mnohem lépe, než jak chutnalo.

Snažil jsem se, opravdu. Ale chyběly mi brambůrky, čokoláda, majonéza a uzeniny. Nakonec jsem to nevydržel a začal svoji ženu tajně podvádět.

Bylo to jen moje tajemství

Kdykoli žena nebyla doma, využil jsem příležitost k tomu, abych šel do spíže a pochutnával si na dobrotách, které jsem si tam ukryl.

Měl jsem tam všechno od sušenek přes čokoládu až po brambůrky a trvanlivé salámy. Nejdříve to bylo jen mé tajemství, ale pak mě u toho načapala naše patnáctiletá dcera.

Bál jsem se, že půjde prozradí mě, ale ona udělala něco, s čím jsem nepočítal: začala se těmi dobrotami ládovat společně se mnou! Ani jí totiž zdravá strava nevoněla.

Kdyby to manželka zjistila, zlomilo by ji to

Společně s dcerou tak máme velké tajemství, o kterém nemá moje žena ponětí. Kdyby zjistila, že se za jejími zády futrujeme těmito věcmi, zlomilo by ji to.

Prozatím to mně a dceři prochází. Kolikrát se ve spíži sejdeme ve stejný okamžik a pak si společně vychutnáme třeba celou tabulku čokolády.

Manželka to nesmí zjistit. Tak moc se snaží a je přesvědčena, že pro nás zdravou stravou dělá to nejlepší. Pravda by jí určitě ublížila.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články