Adam (35): Řekl jsem manželce, že přibrala. Teď má sklony k anorexii

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 11
muz 11

Adam si vždycky rád utahoval ze svého okolí. Byl zvyklý, že kamarádi jeho styl humoru chápou. Když se však dal dohromady se svojí ženou, musel své uštěpačné poznámky krotit, jelikož si je brala až příliš k srdci. V posledních letech nedokázal udržet jazyk za zuby. Řekl své manželce něco, co ji trápí dodnes.

Všechno začalo jako nepovedená legrace

Jednoho rána, když se Adam společně se svou manželkou připravoval k odchodu do práce, spolu jako každý den laškovali. Oba měli dobrou náladu, smáli se a dováděli. „Viděl jsem, jak se moje žena snaží dostat do svých oblíbených kalhot. Připadalo mi vtipné, jak u toho nadskakuje a snaží se je přetáhnout přes svoje boky,“ vypráví Adam. „Zasmál jsem se a prohodil větu, kterou moje manželka nedokáže vyhnat z hlavy dodnes,“ dodává.

Naznačil své ženě, že je tlustá

„Chtěl jsem ji jen lehce pozlobit, ale vypadla ze mě hloupá poznámka,“ lituje Adam. Směrem ke své ženě prohodil, že se za chvíli nevejde ani do jeho montérek. Ačkoli se domníval, že jde o legraci, jeho žena se nad touto poznámkou rozplakala.

Začala hubnout a získávat na kráse

Adamova manželka ze dne na den změnila svůj životní styl. Čokolády ani jiné dobroty už jí nic neříkaly, raději celé dny hladověla a po práci chodila cvičit. Postava se jí krásně vyrýsovala, Adam mohl být pyšný, jak krásnou ženu má doma. Po krátkém čase ale začala cítit únavu, bolesti břicha a další obtíže.

Její dieta se vymkla kontrole

Váha stále klesala a Adamova žena nevěděla, kdy má říct stop. Stále si odpírala jídlo a cvičila mnohem častěji a intenzivněji. Své počínání si nenechala vymluvit od manžela, rodičů, ani nikoho z okolí. Její tváře se propadly, pod očima se jí objevily kruhy od únavy a vystupující kosti začaly být patrné i přes vrstvu oblečení.

Adam nedokázal svou ženu zastavit

„Přesvědčoval jsem svou manželku, že může být spokojená,“ popisuje. „Pořád mi nevěřila, odvracela se ode mě a nechtěla nic slyšet, “ dodává zoufale. Adam se ji snažil nalákat na dobrá jídla, proto doma denně vyvařoval a servíroval oblíbené pokrmy. Jeho žena si však ani jednoho nevšimla, stále kontrolovala svou váhu.

Ukázalo se, že je ve hře začínající anorexie

Po dlouhé debatě se Adamovi podařilo svou ženu přesvědčit, aby navštívila lékaře. „Varoval nás, že jde o příznaky anorexie, je nutné přistoupit k léčbě, dokud je čas,“ říká. Jeho žena se léčbě nejprve bránila, ale brzy pochopila, co je pro ni nejlepší. Její mysl se stále ozývá, nenechá ji sníst jediné sousto navíc. Proto pravidelně navštěvuje lékaře a psychologa, aby se jim postupně podařilo zmírnit poruchu příjmu potravy, a nakonec se jí snad úplně zbavit. Boj s anorexií je během na dlouhou trať, ale Adam a celá jejich rodina věří, že se situace jednou srovná.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články