Vilém (30): Mámu jsem musel poslouchat na slovo. Kupovala si moji lásku penězi

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zdroj: 123RF.COM

Jsem jedináček, proto jsem měl už odmalička všeho dostatek. Táta hodně pracoval, takže většinu času jsem trávil jen s mámou, která mě zahrnovala láskou, pozorností i dárky. Nic mi nechybělo a máma se na mě hodně upnula. Jakoukoli změnu v mém životě (střední školu, první lásky, odstěhování se) vnímala velmi těžce.

Chtěla mě mít pořád blízko

Po střední škole jsem ještě dva roky bydlel u rodičů v domě, což nám všem vyhovovalo. Já měl od mámy navařeno, vypráno i uklizeno a nemusel jsem se o nic starat. Máma zase byla ráda, že mě má stále pod jednou střechou. Děsila se totiž dne, kdy tzv. vylétnu z hnízda a jakožto dospělý ptáček se už postavím na vlastní nohy.

Zdroj: 123RF.COM

Když ten den nastal, máma mě hodně dlouho přemlouvala, abych si našel bydlení co nejblíže, aby to ke mně neměla daleko. A tím to vlastně všechno začalo…

Půjčila mi na byt

Chtěl jsem mámě vyhovět, jenže všechny byty, které byly poblíž jejich domu, byly na můj omezený rozpočet strašně drahé. Tehdy máma zasáhla a na byt mi půjčila. Proto jsem začal bydlet jen 5 minut chůze od místa, kde celý život žili moji rodiče. Máma byla spokojená a já ve výsledku taky, protože mě bydlení nevyšlo tak draho a máma navíc nechtěla ani korunu zpátky.
Dávala mi peníze. Ale něco za něco!

Zdroj: 123RF.COM

Penězi na byt to ani zdaleka neskončilo. Chtěl jsem nové auto a co udělala máma? Přispěla mi na něho. A ne zrovna malou částkou! Jenže za to mi auto vybrala, rozhodla o značce i o barvě. A já musel mlčet, protože mi přispěla více než polovinou.

Neustále mi podstrkovala peníze a já hlupák si je bral. Máma za to ale něco chtěla. Rozhodovala o mně a o mém životě. Sice jsem byl dávno dospělý a žil ve vlastním bytě, ale ona měla stále potřebu mít dohled nad vším, co jsem dělal.

Vybrala mi práci i přítelkyni

Peníze od mámy se mi hodily. Žil jsem si nad poměry a zpočátku mi vůbec nedocházelo, že mě má vlastně v hrsti. Chtěl jsem pracovat jako IT specialista, ale máma měla jiné plány. Za jistý úplatek na přilepšenou, jak ona tomu často říkávala, jsem musel získat práci realitního makléře, protože v jejích očích byla tato pozice daleko více na úrovni.

Zdroj: 123RF.COM

Vrchol všeho bylo, když mi máma chtěla vybrat i partnerku. Chodil jsem s Monikou, vystudovala kadeřnickou školu a v tomto oboru se také živila. Jenže mámě se nezamlouvala, podle ní byla pod moji úroveň. Opět mi podstrčila peníze a její plán zněl jasně: s Monikou jsem se musel rozejít. Nelíbila se jí ani Nikola, která pracovala jako prodavačka, a do oka jí nepadla ani Zuzka, která pro změnu byla „jenom“ uklízečka.

Vymanil jsem se z máminých spárů

Nakonec mi došlo, že tak to dál nejde. Máma si myslela, že když si mě kupuje penězi, může o mně rozhodovat. A to naprosto ve všem. Proto jsem se rozhodl vymanit se z jejích spárů a vymyslel plán. Půjčil jsem si v bance poměrně velkou sumu. S mým platem to nebyl problém, půjčku jsem získal prakticky okamžitě. Nenechal jsem si ani korunu, všechny peníze jsem vrátil mámě. Tím jsem nás dva jednou provždy odstřihl. Už jsem jí nic nedlužil.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články