Vilém (30): Bývalá přítelkyně za mnou přišla s netradiční prosbou. Kdybych věděl, jak to dopadne, nikdy bych s tím nesouhlasil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zamysleny 2
Zdroj: Shutterstock

Kdyby to prý věděl, nikdy by s tím šíleným nápadem své bývalé přítelkyně Simony nesouhlasil. Zpočátku se mu to ale zdálo jako legrace. Nedokázal si představit, že by se to mohlo zvrtnout. Nyní netuší, jak se situací naložit, a připadá si jako ve slepé uličce.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Vilém a Simona se rozešli před rokem a půl. Nezůstali sice kamarády na život a na smrt, ale rozhodně svůj vztah neukončili ve vzteku či nenávisti. I proto Vilém souhlasil, když ho Simona po čase vyhledala a požádala ho o pomoc.

Neviděl jsem ji přes půl roku

„Vztah se Simonou trval necelý rok. Měli jsme se rádi, ale po určité době jsme si začali lézt na nervy,“ vysvětluje Vilém. „Bylo tu stále více věcí, které nás rozdělovaly,“ dodává.

Po rozchodu, který přišel z jeho strany, ale Simona s ním souhlasila, se bývalí partneři více jak půl roku neviděli.

„Byl jsem zaskočený, když jednou někdo zazvonil a já za dveřmi našel právě Simonu,“ netají se Vilém. „Pozval jsem ji dál a teď už vím, že jsem to tehdy dělat neměl,“ dodává.

Přišla za mnou s netradiční prosbou

Vilém se v e-mailu rozepsal o hodně netradiční prosbě, se kterou ho Simona oslovila. Nezapomněl nám popsat svoji úplně první reakci na její slova.

„Když mi řekla, co po mně chce, začal jsem se smát,“ píše Vilém pobaveně. „Její nápad se mi zdál naprosto šílený a na hlavu postavený. Jenže ona vypadala, že moji pomoc vážně potřebuje, a já nakonec souhlasil,“ pokračuje.

Simona Viléma požádala, jestli by před jejím bývalým přítelem nemohli předstírat, že jsou zase spolu. Byli čerstvě po rozchodu, on se s tím nedokázal smířit a ona potřebovala záminku, jak ho dostat ze života. Vilém to viděl jako legraci.

Zpočátku to byla zábava, jenže pak se to zvrtlo

„Domluvili jsme se, že budeme naoko tvořit pár,“ vysvětluje Vilém. „Ukazovali jsme se na veřejnosti, hráli jsme na lidi okolo sebe pěkné divadlo a mě to bavilo,“ netají se.

Nějakou dobu prý bylo všechno v pohodě. Dokonce se zdálo, že Simonin vlezlý bývalý partner konečně pochopil, že už má za něho náhradu, a přestal ji otravovat. To byla podle Viléma přesně ta chvíle, kdy mělo jejich divadélko skončit.

„Neukočírovali jsme to a situace se nám vymkla z rukou,“ popisuje Vilém. „Jednou jsme se nechali unést a natolik se vžili do role, že jsme spolu strávili vášnivou noc. O pár týdnů později se ukázalo, že je Simona těhotná. Se mnou,“ píše zaskočeně.

Kdybych věděl, jak to dopadne…

Vilém si je jistý, že je dítě jeho. Nemá důvod Simoně nevěřit. Ta je touto novinkou zaskočená stejně jako on a dvojice nyní neví, jak situaci vyřešit.

„Simonu mám rád, ale nejsem si jistý, že ji chci za životní partnerku,“ netají se Vilém. „Bylo nám spolu dobře, když mezi námi byl vztah jen naoko. Nevím, jestli to bude fungovat i v reálu, to už jsme jednou zažili a nebylo to ono,“ zoufá si.

Vilém a Simona nyní stále předstírají, že jsou spolu. Na Simoně začíná být vidět rostoucí bříško a dvojice si je vědoma toho, že dříve nebo později bude muset učinit zásadní rozhodnutí.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články