Vilém (28): Místo k moři jsem ji vzal „jen“ na Mácháč. Oplatila mi to rozchodem

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 28 1
muz 28 1

Když se mi moje přítelkyně Lenka svěřila, že ještě nikdy v životě nebyla u moře, dal jsem za si cíl, že ji k tomu moři vezmu. Naplánoval jsem naprosto snovou dovolenou, kterou jsme měli společně prožít v Řecku. Jakmile jsem o svých plánech řekl Lence, nadšením mi skočila okolo krku a začala netrpělivě odpočítávat dny do našeho odjezdu.

Kvůli dovolené u moře si obnovila šatník

Lenka se dovolené u moře nemohla dočkat. Jen pár dní poté, co jsem jí oznámil, že za měsíc odlétáme do Řecka, začala brát obchody útokem a pořizovala si nové oblečení, které by ji na dovolené reprezentovalo. Utrácela nekřesťanské peníze za několikery plavky, které chtěla každý den naší dovolené měnit, aby na pláži udělala parádu. Nezapomněla si také koupit spoustu nových šatů a bot, které měly společně s námi odcestovat do Řecka. Poslední týdny před dovolenou tedy nedělala nic jiného, než že nakupovala.

Nadřízený mi zrušil dovolenou

Do naší dovolené zbývalo pouhých 10 dní a Lenka už začínala mít cestovní horečku. Pocity nadšení se v ní mísily s pocity strachu, protože ještě nikdy neletěla letadlem a všechno to pro ni bylo naprosto nové. Naše konverzace se proto poslední dny před odletem stočila pouze na to, jak se budeme procházet po Řecku, jak si budeme užívat na pláži nebo se osvěžovat v moři.

Zdroj: 123RF.COM

Bohužel se stalo, že mi nadřízený zrušil dovolenou. Tenkrát jsme měli ve firmě citelný nedostatek zaměstnanců. Když si další dva vzali neschopenku, byl můj nadřízený donucen k tomu, aby mi dovolenou zrušil. Firma, ve které jsem pracoval, mi sice zajistila finanční kompenzaci, takže jsem o peníze investované do dovolené nepřišel, nicméně Lenka se nedokázala smířit s tím, že se nakonec nikam nejede.

Zdroj: 123RF.COM

Chtěl jsem jí to vynahradit dovolenou na Mácháči

Lenka byla z celé té situace nešťastná a naštvaná, dávala mi to dost jasně najevo, ačkoli jsem za to svým způsobem nemohl. Pár dní poté, co jsem jí to oznámil, se mnou dokonce nepromluvila. Když se situace ve firmě trochu uklidnila, zašel jsem za svým nadřízeným a požádal ho alespoň o pár dnů dovolené, které jsem chtěl společně s Lenkou strávit na Mácháči. Nebylo to sice moře, ale já pevně věřil tomu, že Lenka bude ráda i za to. Pořád lepší nějaká dovolená než vůbec žádná.

Nadřízený mi s dovolenou vyšel vstříc a já nám zamluvil pěkný apartmán jen kousek od Máchova jezera. Doufal jsem, že si společně strávený čas užijeme a že k tomu moře a exotiku vůbec nebudeme potřebovat.

Dala mi kopačky den před odjezdem

Do odjezdu na dovolenou zbýval jeden jediný den, všechno bylo připraveno, tašky čekaly sbalené v autě a já se nemohl dočkat, až si ten společně strávený čas s Lenkou maximálně užiji. Už jsem nás dva viděl, jak se koupeme, jak chodíme na výlety nebo na dobré večeře.

Ani jednoho jsem se ale nedočkal, protože mi Lenka pouhý den před odjezdem na dovolenou dala kopačky. Cítila se totiž zahanbeně, že ji místo na luxusní dovolenou k moři beru pouze na Mácháč, kde je v sezóně hlava na hlavě, a navíc tam jezdí úplně každý. Nic z toho jsem vůbec nečekal a velmi mě to zaskočilo. Vše ale bylo domluvené a apartmán byl zamluvený bez nároku na vrácení peněz, proto jsem na dovolenou odjel sám. A abych byl upřímný, byla to ta nejlepší dovolená v mém životě.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články