Dan (39): Syndrom notorického puntičkáře mi nakonec pomohl odhalit manželčinu nevěru

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 42
muz 42

Touhu po dokonalém pořádku zpravidla vídáme spíše u žen. Označujeme je za puntičkářky, pro které je perfektně uklizená domácnost ze všeho nejdůležitější. Jsou tu samozřejmě výjimky potvrzující pravidlo, jako například pan Dan, který sám o sobě bez špetky ostychu prohlašuje, že je na pořádek neskutečný pedant.

Spolužáci se mi smáli

Dan se na začátku svého příběhu vrací zpátky, konkrétně do svých studentských let. Vzpomíná na roky strávené na internátě, když chodil na střední školu. S lehce ztrápeným výrazem ve tváři nám přiznává, že byl pro své spolužáky a spolubydlící často terčem posměchu.

„Moc dobře si pamatuji, jak si mě dobírali, že se chovám jako holka,“ vzpomíná Dan. „U kluků, zvláště v pubertálním věku, je naprosto normální, že na pořádek ani trochu nedbají. Já jsem byl ale vždycky takový, že jsem uklízel nejen po sobě, ale mnohdy jsem se pustil i do úklidu věcí, které po sobě zanechávali mí spolubydlící,“ přiznává pan Dan sám na sebe.

Zdroj: 123RF.COM

Ženám jsem připadal divný

Pokračování příběhu nás posouvá o několik let dopředu, vypráví nám totiž o svých vztazích se ženami, kterých měl za svůj život několik. Nezapomene se také zmínit o tom, že se našly takové, pro které byl divný.

„Na pořádku jsem si zakládal nejen ve svém životě, ale i ve svých věcech,“ pokračuje Dan. „Doma jsem chtěl mít uklizeno a některé ženy mě kvůli tomu měly za podivína. Chorobného puntičkáře totiž nepotkáte tak často,“ usmívá se.

Zdroj: 123RF.COM

Touha po pořádku odhalila nevěru mojí ženy

Dan se před osmi lety oženil. Jeho ženě ani trochu nevadilo, že si zakládá na pořádku, ba naopak jí to vyhovovalo. Dan své manželství popisuje jako šťastné a vypráví, že jen málokdy měli s manželkou důvod k rozepřím.

„Manželka nebyla přímo nepořádný typ, nicméně jí na rozdíl ode mě nevadilo, že oblečení neměla srovnané do přesných komínků,“ směje se Dan. „Moc dobře ale věděla, že mě chaos v šatníku rozčiluje. Vůbec jí ale nevadilo, když jsem se sám od sebe sebral a oblečení jí porovnal tak, aby to bylo přesně podle mých představ,“ pokračuje.

Snaha udržet v šatníku své ženy dokonalý pořádek nakonec panu Danovi změnila život. Kvůli své puntičkářské povaze totiž naprostou náhodou odhalil nevěru své manželky.

Nikdy ke mně nebyla zcela upřímná

„Když se pouštím do úklidu šatní skříně, mám ve zvyku, že všechno oblečení vyrovnám ven a posléze ho kousek po kousku skládám zpátky,“ vysvětluje Dan, jak zpravidla probíhá jeho úklid. „Toho dne jsem to samozřejmě nedělal jinak. Když jsem chtěl poskládat manželčina trička, narazil jsem na několik dopisů poschovávaných do obálek. Sám do sebe bych neřekl, že to budu schopen udělat, ale pár těch dopisů jsem si přečetl.“

Stačilo několik řádků k tomu, aby Dan pochopil, že má jeho manželka už několik let tajný poměr. V tu chvíli mu došlo, že k němu nikdy nebyla úplně upřímná. Jen dva roky po svatbě si totiž našla milence, se kterým udržovala vztah.

„Považuji se za puntičkáře, nejen co se týče domácnosti, ale i pokud jde o vztahy. Proto jsem se nedokázal smířit s vědomím, že mě moje žena dlouhé roky podváděla a dělala ze mě hlupáka. Požádal jsem o rozvod a ani nepředpokládal, že by s ním moje manželka nesouhlasila,“ uzavírá překvapivý příběh pan Dan.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články