Veronika (28): Chystala jsem se rozejít s přítelem. Pak mi ale prozradil jedno tajemství a já rozchod přehodnotila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena rozchod
Zdroj: Shutterstock

Měla jsem pocit, že už to mezi námi prostě není ono. Patrik byl sice moc fajn, ale já od života čekala víc. Proto jsem si stále častěji pohrávala s myšlenkou, že náš vztah ukončím. Čekala jsem jen na správnou příležitost.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nějakou dobu jsem se k rozchodu odhodlávala. Nebylo by to poprvé, co bych já byla iniciátorem rozchodu. Stále jsem to ale odkládala, protože jsem Patrikovi nechtěla ublížit. Jenže pak mi Patrik prozradil tajemství, které přede mnou už nějakou dobu tajil. A to mě donutilo své plány přehodnotit.

Měla jsem pocit, že od života každý z nás čeká něco jiného

Když jsem Patrika před dvěma lety poznala, byla jsem z něho hotová. Sympatický, pohledný a neskutečně charismatický chlap mi okamžitě učaroval. Byla jsem štěstím bez sebe, když se naše osudy propletly natolik, že se z nás stál pár.

Několik měsíců jsem se vznášela na pomyslném obláčku zamilovanosti. Patrik byl v mých očích ideálním partnerem. Jenže po nějaké době jsem začala mít pocit, že každý z nás očekává od života něco jiného.

Já chtěla poznávat nové věci, chtěla jsem objevovat, chtěla jsem zkrátka něco zažít. Patrik byl naopak ten typ muže, který by se nejraději usadil, založil rodinu a žil poklidným životem.

Delší dobu jsem zvažovala rozchod

Moje nespokojenost dospěla do fáze, kdy jsem začala přemýšlet nad rozchodem. Věděla jsem sice, že Patrika miluji a že by kterákoli jiná ženská dala nevím co za to, aby ho právě ona měla za životního partnera.

Stále více mě to táhlo k tomu, abych náš vztah ukončila. Pořád jsem to ale odkládala, protože jsem věděla, že pokud s rozchodem přijdu, neskutečně tím Patrikovi ublížím. Byla jsem si jistá, že nemá sebemenší tušení, co se mi odehrává v hlavě.

Prozradil mi tajemství

Když už jsem se konečně odhodlala, nenápadně jsem začala kroužit okolo tématu budoucnosti. Snažila jsem se Patrika nasměrovat k tomu, že možná bude nejlepší, když půjdeme každý svojí cestou. Než jsem ale stihla naplno říci, že se chci rozejít, skočil mi Patrik do řeči a prozradil mi tajemství, které přede mnou už několik týdnů skrýval. To byl pro mě šok.

Patrik mi s úsměvem na tváři řekl, že pro nás dva koupil dům. Nebyla to žádná obrovská vila, ale z fotek, které mi vzápětí začal nadšeně ukazovat, bylo patrné, že je to moc pěkný, menší rodinný domek. Ty mi naprosto vyrazil dech.

Rozchod jsem přehodnotila

Po tomhle zjištění jsem musela v hlavě zahnat veškeré myšlenky na rozchod. Přede mnou byl chlap, který to se mnou myslel vážně. Zatímco já pomýšlela na konec našeho vztahu, on plánoval naši společnou budoucnost. Po takovém obrovském kroku jsem se s ním zkrátka nemohla rozejít.

Nechala jsem si to ještě jednou pořádně projít hlavou. Stále jsem cítila potřebu, že chci ještě v životě něco zažít, že toužím po dobrodružství a že na rozdíl od Patrika nejsem ten typ, který by se teď hned musel usadit. Na druhou stranu jsem si ale vážila toho gesta, které udělal. Uvědomila jsem si, že mnohem lepší než rozchod bude snaha najít nějaký kompromis. Jsem ráda, že jsem to s tím rozchodem nedotáhla do konce.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články