Vanda (35): Kamarádka mi říkala, že zakázané ovoce nejlépe chutná. Posledním úletem by se zprotivila i vám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena zakazane ovoce
Zdroj: Shutterstock

Moje kamarádka Zuzka byla vždycky jako rozjetý vlak. Už na škole, kam jsme společně chodily, střídala kluky jako ponožky a zastávala heslo, že se má zkusit všechno. Později, když už jsem měla rodinu, byla Zuzka pořád stejně střelená. A navíc se začala řídit něčím, pro co jsem neměla pochopení.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Z nás dvou jsem to byla já, kdo se jako první vdal a založil rodinu. Zatímco já už jsem měla dvě děti, Zuzka stále měnila chlapy. Tvrdila mi, že závazky nejsou nic pro ni.

Dříve bych to pochopila, ale teď?

Když jsme se Zuzkou chodily do školy a ona měla každý týden jiného kluka, tehdy jsem to ještě chápala. Byly jsme mladé a Zuzka se nechtěla vázat. Naopak toužila experimentovat.

Jak roky plynuly a z dvou vysokoškolaček se staly dospělé ženy, čekala jsem, že se Zuzka trochu uklidní. Jenže to vypadalo, že s přibývajícím věkem jako by snad ještě více ztrácela zábrany.

Zakázané ovoce nejvíce chutná

Nemohla jsem se ubránit znepokojení, když mi jednou nad lahví bílého vyprávěla, že si začala se ženáčem. Tvrdila mi, že zakázané ovoce nejvíce chutná.

Pro tohle jsem neměla pochopení. Byla jsem vdaná, ani ve snu mě nenapadlo, že bych manžela podvedla, a co víc – že bych snad někomu rozvrátila rodinu.

Podle Zuzky ale byli právě ženatí muži v jejích očích tím největším lákadlem. Na oko zadaní, ale často nespokojení a nadšení pro každou špatnost.

Do života jsem jí mluvit nemohla

Nelíbilo se mi, jak se moje kamarádka chová. Byly i chvíle, kdy jsem se za ni styděla. Když mi vyprávěla, co kde s kým dělala, a chlubila se, jakého ženáče ulovila posledně, kroutily se mi palce u nohou.

Byla to moje kamarádka a já jí nemohla mluvit do toho, jak žije. I když jsem s jejím životním stylem nesouhlasila, byla to její volba.

Tohle už vážně přehnala

Zuzka byla vždycky přímočará a nad svými činy nikdy moc nepřemýšlela. Ale věc, kterou udělala posledně, mi ji zprotivila. Tohle se prostě nedělá.

Opět začala randit se ženatým mužem. Omotala si ho okolo prstu, jak to uměla. Začal jí zobat z ruky, a dokonce se kvůli ní chtěl rozvést.

Zuzka si s ním hrála jako kočka s myší. Ten chlap byl do ní blázen a opravdu opustil rodinu. Rodinu, ve které byly dvě děti a z toho jedno mentálně postižené, závislé na péči rodičů.

V mých očích klesla

Když jsem se dozvěděla, že Zuzka od začátku věděla, jaká je situace v rodině jejího milence, udělalo se mi zle. Nedokázala jsem pochopit, jak mohla mít klidné svědomí.

Ten muž rodinu opustil a nechal svoji ženu na dvě děti samotnou. Zuzka se mu vysmála do obličeje, když se zjevil s kufrem u ní v bytě. Samozřejmě, že ho odmítla, ona se přece vázat nechce.

Nevím, jak to nakonec dopadlo. Vrátil se muž k rodině a dala mu jeho žena druhou šanci? Těžko říct. Čím si jsem ale jistá, je fakt, že v mých očích kamarádka klesla až na samotné dno. Tohle se prostě nedělá.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články