Lukáš (45): V manželství nám to neklape. Moje žena nyní přišla s řešením, ke kterému se odmítám snížit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz neklape
Zdroj: Shutterstock

Lukáš a Žaneta mezi sebou už nějakou dobu řeší nepříjemné problémy. Hádky mezi nimi jsou stále častější a mnohdy se zdá, že spolu nejsou schopni normálně komunikovat. Neshody si uvědomují oba dva a Žaneta nyní přišla s nápadem, jak manželskou krizi zažehnat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Lukáš její plán od začátku považuje za hodně špatný vtip. Od začátku je razantně proti. A to dokonce i přes manželčino vyhrožování, že pokud na její nápad nepřistoupí, bude zvažovat rozvod. Co Žanetu napadlo a k čemu se Lukáš odmítá snížit, nám prozradil v e-mailu.

Fungovalo to asi jako kdekoli jinde

Lukáš a Žaneta jsou manželé osmnáct let. Brali se po pětileté známosti, kdy už měli syna Tadeáše. Podle Lukáše to mezi nimi fungovalo asi jako kdekoli jinde.

„Občas jsme se pohádali, hádkou se vždycky vyčistil vzduch a byl zase na dlouho klid,“ vzpomíná. „Rozhodně ale u nás doma hádky nebyly tak časté jako poslední dobou,“ dodává rychle.

Pohádali jsme se kvůli naprosté prkotině

Hádky se mezi nimi začaly stupňovat. Podle Lukáše se dokázali pohádat i kvůli naprosté prkotině. Skřípat to začalo i v ložnici.

„Celkově jsem měl pocit, že se jeden druhému vzdalujeme,“ vysvětluje. „Manželka byla věčně unavená, odmítala se mnou spát, já byl kvůli tomu podrážděný a skončilo to hádkou,“ popisuje, jak to u nich doma vypadalo.

Přišla s nápadem, ke kterému se nesnížím

Před nedávnem, kdy už situace začala být neúnosná, přišla Žaneta s nápadem, jak manželskou krizi zažehnat a vrátit jejich vztah tam, kde býval dříve.

„Myslel jsem si, že si dělá legraci,“ přiznává Lukáš. „Vytasila se na mě s manželskou poradnou, protože to prý její kolegyni zachránilo manželství,“ stěžuje si. „Něco takového nepřipadalo v úvahu,“ dodává.

Vyhrožuje mi rozvodem

Žaneta nadále naléhá na Lukáše, aby to v manželské poradně alespoň zkusili. Snaží se ho přesvědčit, že právě pomoc od odborníka je možná to, co potřebují, aby dokázali manželství zachránit a vrátit tam, kde bylo dříve.

„Pořád s tím za mnou chodí, ale já ji s tím opakovaně posílám do háje a vždycky se ošklivě pohádáme,“ vysvětluje Lukáš. „Minule na mě dokonce zkusila i to, že pokud tam nepůjdu, bude přemýšlet nad rozvodem,“ přiznává.

Jestli není jiná cesta, půjdeme od sebe

Lukáš je přesvědčený, že poradna nemá smysl. Navíc nechce problémy s manželkou řešit před cizí osobou. Připadal by si tam prý hloupě.

„Jestli nedokážeme spory mezi námi vyřešit jinak, tak možná bude nejlepší, když půjdeme od sebe,“ uvažuje Lukáš upřímně. „Do manželské poradny mě nikdo nedostane,“ uzavírá.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články