Václav: Dcera na mé narozeniny oznámila něco šokujícího. Zkazila všem rodinnou oslavu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 68
muz 68

Václav před měsícem oslavil krásné životní jubileum. Při příležitosti jeho kulatých narozenin mu milující manželka uspořádala oslavu, na kterou pozvala nejen všechny děti s vnoučaty, ale také společné přátele. Oslavu však zkazila nejmladší dcera pana Václava.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Moje žena je úžasná. Přichystala pro mě krásnou oslavu, na které se nás sešlo opravdu hodně. Dobře jsme se bavili, měl jsem radost, že jsme všichni takhle pohromadě. Pak ale moje nejmladší dcera Jitka všechno pokazila.

Na oslavě se všichni dobře bavili

Na oslavu mých šedesátých narozenin přijeli všechny naše tři děti společně s vnoučaty. Už v tomhle složení nás byla pěkná skupinka, ale připojila se i širší rodina a naši přátelé.

Byl jsem své ženě vděčný, že si dala tu práci, aby všechno připravila a nachystala. Všichni jsme se dobře bavili a já měl tak dobrou náladu, jako už dlouho ne.

Netušil jsem, že se skvělá atmosféra během několika málo vteřin jako mávnutím kouzelného proutku promění v něco příšerného.

Dcera si vybrala opravdu nešťastné načasování

S manželkou máme tři děti – dvě dcery a jednoho syna. Zatímco nejstarší syn a prostřední dcera již mají rodiny, náš benjamínek teprve příští rok oslaví plnoletost.

Bylo mi přes čtyřicet, když mě žena umluvila, abychom si ještě pořídili jedno dítě. Narodila se nám dcera Jitka a já nelitoval, že jsem do třetího dítěte ve svém pokročilém věku šel.

Právě Jitka ale udělala něco, čím naprosto zkazila rodinnou oslavu a všem vyrazila dech. Oznámila nám totiž něco šokujícího. Bohužel si vybrala opravdu nešťastné načasování.

Manželka plakala, já rudl vzteky a syn se mohl potrhat smíchy

Naší dceři je teprve sedmnáct let. Na oslavě jsme ji neuhlídali. Jak už to tak v tomto věku bývá, něco vypila. Pod vlivem alkoholu nám poté prozradila něco, co nikdo z nás nečekal.

Řekla nám, že je těhotná. V tom okamžiku jsem ztuhl. Moje žena začala plakat, já rudl vzteky a vtipálek nejstarší syn propukl v hysterický smích.

Hosté si mezi sebou začali šeptat, všichni se dívali střídavě na mě, na moji ženu a naši nezletilou těhotnou dceru. Cítil jsem se trapně.

Už jen z té představy je mi mdlo

Následující den nám dcera všechno přiznala a vysvětlila. S manželkou jsme probírali všechna pro a proti, a nakonec jsme dceři domluvili, aby si dítě nechala.

Samozřejmě se na ni zlobíme, že si nedala pozor – rozumná už by na to měla být dost. Jenže se stalo a je potřeba se k tomu nějak postavit.

Už jen z představy, že doma budeme mít malé ubrečené dítě, je mi mdlo. Ve svém věku už mám rád určitý klid a toho si s malým dítětem vážně neužijete. Jsme ale připraveni dceři pomoci a plně ji podpořit.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články