Roman (48): Žhavý románek s mladší kolegyní mi vlil novou krev do žil. Jenže to skončilo katastrofálně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 48
muz 48

Po dvaceti letech manželství vyprchala vášeň. Nešlo si nevšimnout, že Roman a jeho žena prochází menší manželskou krizí. Oba dva byli odhodlaní to ustát, nechtěli zahodit společně prožité roky.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Neshody doma se na Romanovi hodně podepsaly. Začal být podrážděný a bez nálady. Když k nim do práce nastoupila nová kolegyně, vycítil příležitost, jak se opět trochu povzbudit do života. Nečekal však, jak to celé dopadne.

Nebylo to poprvé, co jsme měli krizi

S manželkou jsme krásných dvacet let. Je to poměrně dlouhá doba, zvláště v případě, kdy každý jeden den trávíte po boku toho stejného člověka. Tahle krize nebyla naší první, už dříve to mezi námi lehce skřípalo.

Oba dva jsme však nechtěli házet flintu do žita. Prostě jsme věděli, že je to jen špatné období, které se brzy přežene. O rozvodu ani jeden z nás neuvažoval, tak hrozné to mezi námi zase nebylo. Menší neshody a výměny názorů, rozhodně u nás doma nelétalo nádobí vzduchem.

Nešlo si nevšimnout nové posily ve firmě

Přiznám se bez mučení, že mě hádky s manželkou a celkově ta napjatá atmosféra mezi námi po psychické stránce vyčerpávaly. Sám sebe jsem přistihl, že jsem někdy nerudný a na všechny okolo sebe jen vrčím.

Pak k nám do firmy nastoupila nová kolegyně. Nešlo si jí nevšimnout, mezi ženami středního věku se mladinká blondýnka těsně po škole zkrátka vyjímala. Rázem bylo o důvod víc, proč se každý den to té práce snad i těšit.

Neplánovali jsme to, prostě se to stalo

Uplynul asi měsíc, kdy jsem kolem mladé dívky jen tak nepozorovaně kroužil, když mi nabídla, abychom spolu ve firemní jídelně poobědvali. Stal se z toho zvyk, od toho dne jsme na oběd chodili zásadně spolu.

Aniž bychom to plánovali nebo aniž by jeden z nás dal předtím cokoli najevo, jednoho dne jsme zůstali v práci shodou okolností oba až do pozdního odpoledne a prostě se to stalo. Podvedl jsem manželku s mladou kolegyní.

V prvním okamžiku mě užíralo svědomí. Pak jsem si uvědomil, že je to vlastně fajn rozptýlení od toho všeho, co jsem řešil doma. Proto jsem s mladou Kateřinou udržoval žhavý románek, který nám oběma očividně vyhovoval.

Nenapadlo mě, že to skončí takhle

Mimomanželský poměr založený čistě na fyzickém uspokojení se mi podařilo tajit čtyři měsíce. Pak mi Kateřina oznámila, že je těhotná a že dítě je moje. Něco takového jsem nečekal!

Nabídl jsem milence, že jí na dítě budu platit, a skoro na kolenou jsem ji prosil, aby to zůstalo mezi námi. Jenže v Kateřině jako by se něco změnilo, najednou mě chtěla jen pro sebe a byla schopna udělat cokoli, aby mě získala.

Když na mě jednoho dne doma čekala ubrečená manželka, hned mi došlo, co se stalo. Kateřina za ní zašla a všechno jí řekla. Ještě ten večer jsem měl na stole papíry k rozvodu, manželka byla neoblomná a přemluvit se mi ji nepodařilo.

Užíval jsem si žhavý románek, který skončil katastrofou. Manželka se nechala rozvést a Kateřina si našla bohatého přítele, který věří tomu, že je dítě jeho. Já zůstal sám, akorát s pěknou ostudou.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články