Václav (50): Jsem předmětem nechutných drbů. Raději si pravdu vezmu do hrobu, než aby vyplavala na povrch

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz drby
muz drby

Václav se před rokem rozvedl s manželkou. Byl s ní sotva rok. Navíc to byla jeho třetí žena. Není tedy divu, že o něm lidé ve vesnici začali roznášet všelijaké řeči. On ale pravý důvod rozvodu nikdy neprozradil.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„První žena mi zemřela a s druhou jsme se odcizili. Třetí jsem vlastně znal jen krátce a svatba byla chyba. I když jsem ji miloval, neklapalo nám to po milostné stránce. Jenže to je pro chlapa citlivá věc, o které zkrátka mluvit nechce,“ přiznává.

Opustila mě, protože jsem jí v posteli nestačil

Z počátku byla mezi Václavem a Helenou velká láska. I když to mezi nimi v některých ohledech vázlo, milovali se, a proto ji po půl roce požádal o ruku. Ona bez rozmýšlení řekla ano.

„Jenže brzy po svatbě nám došlo, že to bylo unáhlené. Ona, o deset let mladší a poměrně náruživá, brzy přišla na to, že vztah není jen o citech. Když se rozhodla, že mě opustí, snažil jsem se to zachránit,“ přiznává Václav.

Ani přes veškeré prosby a snahu se ale vztah zachránit nepovedlo. Helena mu oznámila, že je jí to moc líto, ale potřebuje k sobě muže, který jí dá vše, co potřebuje. A tak nakonec Václav musel souhlasit s rozvodem.

„Pořád k ní cítím lásku. Ale chápu, že potřebuje někoho jiného. Je to pro mě ale těžké a zároveň i ponižující, že mě opustila právě kvůli tomu, že v posteli nejsem zdaleka ten nejlepší, koho si mohla vybrat,“ vysvětluje čtenář.

Lidé si důvody domýšlí. Nebráním se, možná jsou lepší než pravda

Václav ani přátelům nikdy neprozradil, proč se s ním žena rozvedla. Několikrát už ale zaslechl, jak si o něm ostatní šuškají, některé drby, které o něm kolují, mu dokonce někdo řekl přímo do očí.

„Lidé tvrdí, že jsem alkoholik, že se se mnou nedá vydržet, že mi moje práce zedníka nevynáší, nebo dokonce, že jsem své ženy bil, protože jinak by nebylo možné, aby ode mě všechny utekly,“ říká čtenář.

„Tohle ale říkají ti, kteří o mně nic neví, protože jinak by tušili, že mi první žena neutekla, ale zemřela. Vlastně si z toho nic moc nedělám, protože mi ty drby přijdou snesitelnější než pravda.“

Ačkoli by Václav rád některým kamarádům řekl pravdu, bojí se, že by v jejich očích jako muž klesl. A proto si ji raději podle svých slov vezme do hrobu. S Helenou zůstal v kontaktu, dnes už má jeho exmanželka nového, o sedm let mladšího přítele.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články