Tomáš (43): Důvod našeho rozvodu mi vyrazil dech. Okolí se mi teď směje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz portret
muz portret

Na malé vesnici žije Tomáš od narození. Stejně jako jeho exmanželka Irena. I když si toho podle svých slov měl nejspíš všimnout, nikdy mu nedošlo, že celé ty roky se vedle něho dělo něco moc podivného.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Nevěra se na vesnici moc dobře neskrývá. Mojí ženě se to dařilo dlouhé roky. A nakonec se se mnou kvůli tomu rozešla, ale okolnosti byly ještě daleko zvláštnější. Jsem teď celé vesnici pro smích.“

Před lety měla poměr s mým kamarádem. O ničem jsem nevěděl a vychovával jsem cizího kluka

Irena s Tomášem žijí v jedné domácnosti už dlouhé roky. Vychovávali spolu syna Martina. A Tomáše nikdy ani nenapadlo, že by nebyl Martin jeho.

Jenomže když jeho žena přišla s tím, že se chce rozvést, a on se ptal na důvod, oznámila mu, že po letech nechala Martinovi udělat testy DNA.

„Řekla mi, že už o tom uvažuje dlouho. S mým kamarádem prý měla poměr, když jsme spolu začínali chodit. Tehdy otěhotněla, vzala si mě a tajný vztah s ním ukončila. Jenomže on jí i po ty roky nadbíhal a snažil se ji získat.“

Když Tomáše vyhodili z práce a přestal domů nosit peníze, rozhodla se Irena zjistit pravdu. Po takové dlouhé době přišla na to, že skutečným otcem Martina je právě kamarád Adam.

„Řekla mi, že Adam je pro ni schopný udělat všechno. I když ho už dlouho nemiluje, vztah s ním bude pro ni výhodnější. Syn, kterého jsem celé ty roky vychovával, vlastně nikdy nebyl můj. Takhle bude prý alespoň s pravým otcem.“

Pohádali jsme se, nechci ji vidět. Syna ale miluji a vesnici jsem pro smích

Když Tomáš zjistil pravdu, na ženu se naštval. Za to, že mu lhala, za to, že mu nikdy o tajném poměru, nebo o možnosti, že není Martin jeho, neřekla. Navíc nedokázal pochopit, že ho opouští proto, aby měla vztah pro peníze.

„Podle Ireniných slov Adam dobře ví, že je pro ni jen peněženka. Ale i tak s ní chce být. Nechápu rozhodnutí ani jednoho z nich. Největší problém pro mě ale je, že po takové době starání se o syna nejsem schopen ho opustit,“ vysvětluje své dilema Tomáš.

Když se navíc po vesnici rozneslo, co se stalo, začal být všem k smíchu. „Tady se nic neudrží dlouho. A já jsem teď v pozici toho, kdo roky vychovával cizí dítě, netušil, že mu jeho žena někdy zahnula. Jsem zkrátka za hlupáka.“

Tomáš se snaží situaci rozumně vyřešit. Je mu jasné, že rozvod je správným řešením, nechce ale přijít trvale o syna a zůstat tím, kdo se nechal tak hloupě podvést.

„Mohu jen doufat, že řeči na mou osobu brzy pominou a situace se dá alespoň z části do pořádku,“ dodává.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články