Tomáš (38): V noci jsem se šel napít do kuchyně. S čím jsem se tam potkal, mi hlava nebere

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 17
Zdroj: Shutterstock

Našemu čtenáři se zdál zlý sen. Probudil se a měl z něj sucho v krku. Představa doušku čerstvé vody ho vyhnala z postele, ale co potkal v přítmí na kuchyňském stole, mu radost neudělalo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Od narození našich dcer nemůžu spát

„Vždycky jsem spával jako dudek. Moje přítelkyně se mi častokrát smála a vymýšlela, jakým způsobem mě ráno probudí,“ uvedl Tomáš.

Všechno se ale změnilo po narození jejich dvojčat. S přítelkyní se jim role prohodily. Ona, po celém náročném dni znavená, sotva došla do postele a spala. Tomáš nemohl zamhouřit oka.

„Já nevím, čím to je. Od té doby, co se holčičky narodily, mám různé obavy. Nikdy bych si neodpustil, kdyby se jim něco stalo. Vím, že moje obavy jsou přehnané, ale cítím obrovskou zodpovědnost. Zdávají se mi i různé noční můry,“ sdělil.

Měl jsem z toho sucho v hrdle

Noční můra zase jednou Tomáše vytrhla ze spánku. Chvíli přemítal nad tím snem a uvažoval, zda to náhodou nebyla realita. Naštěstí nebyla.

„Chvilku jsem z toho nehnutě ležel paralyzovaný. Pak jsem si řekl, že je všechno v pořádku. Sucho v puse mě i přes moji lenost donutilo, abych se šel napít. Celý rozespalý s napůl zavřenýma očima jsem se dobelhal až ke kuchyni.“

Nevěřícně jsme na sebe zírali

Když otevřel dveře od kuchyňské linky, aby si vytáhl skleničku, rozsvítila se automatická světla pod linkou. Po pravé straně periferním pohledem uviděl něco, co nedokázal hned identifikovat.

„Myslel jsem si, že se mi to zase jenom zdá. Kousek od košíku s vejci, která večer donesla manželka od sousedů, nehnutě stála živá kuna a cenila na mě ty svoje malé ostré zoubky, ze kterých kapal zbytek žloutku.“

Chvíli na sebe nevěřícně zírali. Po pár momentech po ní Tomáš hodil utěrku a ona šmahem skočila k pootevřenému oknu, ze kterého se protáhla ven.

„Půlka vajec popadala na zem a já ještě chvíli přemýšlel nad tím, co se právě stalo. Nenapadlo by mě, že za vidinou noční svačiny může kuna vlézt oknem i do domácnosti. Hlavně mě napadlo, co se mohlo stát, kdyby vlezla do pokojíčku,“ uzavřel a na závěr dodal, že po pár dnech raději nainstaloval do všech oken sítě.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články