Tomáš (38): Načapal jsem svoji přítelkyni, jak přede mnou něco schovává. To, co měla za zády, mi sebralo iluze

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
muz nastvany
Zdroj: Shutterstock

Tomáš a Simona jsou spolu už pět let. Ani jeden z nich rodinu neplánoval. Naopak. Zamilovali se jeden do druhého mimo jiné také z toho důvodu, že je spojuje jedna společná vášeň: cestování.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Poznali se na Korsice, kde oba dva trávili aktivní dovolenou. Společný koníček je sblížil natolik, že začali plánovat, jak procestují celý svět.

Měli jsme velké plány

Tomáš je do cestování blázen už od svého dětství. Společně s rodiči totiž poznal mnoho krásných míst. Už jako dítě si sliboval, že v tom bude pokračovat.

„Když jsem poznal Simonu a dozvěděl se, že je do cestování stejně zapálená jako já, zamiloval jsem se doslova na lusknutí prstu,“ píše úsměvně.

Simona a Tomáš se dali dohromady, spojila je vášeň pro poznávání krásných míst kdekoli na Zemi. Měli velké plány, které si postupně plnili.

Ani jeden z nás se nechtěl usadit

Cestování, poznávání nových míst, život za hranicemi – to všechno Tomáše a Simonu naplňovalo. Ani jeden z nich neměl potřebu se usadit.

„Rodina na nás naléhala, že bychom měli založit rodinu, „ale to pro nás nebylo. Byl jsem rád, že to Simona vnímá stejně,“ svěřuje se Tomáš.

Simona a Tomáš nedali na slova příbuzných, dělali si věci po svém. Měli v plánu nadále cestovat, dítě do těchto plánů nezapadalo.

Něco přede mnou schovávala

„Je to asi měsíc zpátky, kdy jsem se vrátil domů a přítelkyně mě očividně nečekala,“ popisuje Tomáš den, který mu změnil život. „Načapal jsem ji v koupelně, kde přede mnou něco schovávala.“

Bylo jasné, že Simona před svým partnerem něco tají. Domů se vrátil o něco dříve, s čímž očividně nepočítala.

„Chtěl jsem vědět, co schovává. Byla bledá jako stěna, až jsem dostal strach, co se doopravdy děje,“ pokračuje Tomáš

Sebrala mi všechny iluze

Ještě malou chvíli váhala, zda Tomášovi ukázat pravdu. Předem totiž věděla, že se všechno změní. A nepletla se.

„Zpoza zad vytáhla test a mně to došlo. Ani jsem nemusel vidět, jak vyšel. Bylo mi to jasné,“ píše Tomáš. „Zjištění, že je Simona těhotná, mi sebralo všechny iluze o naší cestovatelské budoucnosti,“ dodává.

Ačkoli si uvědomuje, že dítě nebrání v tom, aby nadále cestovali, jedno bylo jasné: už to nikdy nebude takové jako dříve. Tomáš se v e-mailu netají tím, že zpočátku bojoval se zklamáním.

„Nebudu lhát, zaskočilo mě to a na malý moment jsem neměl radost,“ přiznává. „Později jsme se ale shodli, že je to vlastně takové dobrodružství, které ani jeden z nás ještě nikdy nezažil. A že to bude jízda,“ uzavírá spokojeně.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články