Tomáš (33): Závislost mojí ženy přesáhla všechny meze. Její chování by ustál jen málokdo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz uvazuje
Zdroj: Shutterstock

Přehlížel jsem to a nyní už vím, že to byla chyba. Měl jsem proti tomu zakročit už dávno. Ušetřil bych si spoustu problémů a možná bych zachránil vztah, který se nyní pomalu rozpadá.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Tomáš si uvědomuje, že se zachoval špatně. Už dříve si všímal, že to jeho žena přehání, ale rozhodl se nezasahovat. Nyní ví, že to měl udělat už dávno.

Dneska to dělá snad každý

Mobilní telefony jsou v dnešní době nedílnou součástí našich životů. Vlastní je drtivá většina z nás. Ani Tomáš a jeho žena nejsou výjimkou.

„Mobil má dneska každý a tráví na něm určitý čas,“ píše ve svém e-mailu. „Já osobně nemám profil na žádných sociálních sítích, ale znám hodně lidí, kteří tam profily mají,“ dodává.

Jedním z nich je i jeho žena Pavlína. Tomáš napsal, že aktivně sleduje a navštěvuje snad všechny sítě, které jsou dneska trendy.

Dříve jsem si toho nevšímal. Teď už vím, že jsem měl

Už dříve si Tomáš všímal, že jeho žena tráví na mobilu mnohem více času. Projížděla fotky přátel, četla si jejich příspěvky. „Dělala to už dávno, ale mně to bylo tak nějak jedno. Sám jsem měl své koníčky, jako třeba sportovní přenosy v televizi,“ vysvětluje.

Vzápětí ale přiznává, že nyní už ví, že byla chyba nezasáhnout. Jeho žena to totiž se závislostí na mobilu a sociálních sítích začala přehánět.

Dotklo se to našeho soužití. Nebylo mi to příjemné

Často se stávalo, že byla Pavlína natolik zahleděná do telefonu, že přestala vnímat čas. Proto nebylo výjimkou, že neuvařila večeři, nebo naopak něco spálila.

„Když se to začalo dotýkat našeho soužití, nebylo mi to příjemné,“ svěřuje se Tomáš. „Nejenže často zkazila jídlo, protože kvůli mobilu zapomněla, že vůbec něco vaří, ale to nebylo ani zdaleka to jediné, co mi na její závislosti vadilo,“ přiznává.

Nejvíce ho rozčilovalo, když na svoji ženu mluvil a ona ho nevnímala, nebo vnímala jen napůl. Odpověděla pak na něco úplně jiného, s očima stále upřenýma do telefonu.

Měl jsem zasáhnout. Teď už je pozdě

Nyní už si je Tomáš vědom toho, že měl zasáhnout. Uvědomuje si totiž, jak moc závislost jeho ženy na sociálních sítích a telefonu pokazila jejich vztah.

„Přestali jsme trávit čas spolu, protože ona byla na telefonu, a když byla v tomhle svém online světě, vůbec mě nepotřebovala,“ zoufá si.

Problém dospěl až do takové fáze, že Tomáše přestalo bavit hrát svojí ženě druhé housle, a proto požádal o rozvod. Nyní čekají na rozvodové stání. A jak Tomáš v závěru e-mailu napsal, na chování jeho ženy se nic nezměnilo. Pavlína se ani kvůli žádosti o rozvod telefonu nevzdala.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články