Tibor (45): Před partnerkou tajím, kde trávím páteční večery. Kdyby se to dozvěděla, hanbou bych se propadl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 39
muz 39

Tibor si našel zajímavý koníček, který se však rozhodl před svojí přítelkyní zatajit. Tvrdí jí, že každý pátek večer chodí s kamarády hrát volejbal do místní sportovní haly. S kamarády se sice skutečně schází, ale rozhodně ne kvůli volejbalu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Ačkoli věděl, že lhát se nemá, rozhodl se pravý důvod pátečních odchodů z domu před přítelkyní Věrou zatajit.

Přemluvil mě k tomu kamarád. Mně se do toho moc nechtělo

Když mě kamarád Petr poprvé lákal, ať tam v pátek zajdu s ním, a přesvědčoval mě, že to bude legrace, upřímně se mi do toho moc nechtělo.

Věděl jsem, že podobný styl zábavy by moje přítelkyně neschválila, i to byl jeden z důvodů, proč jsem pozvání na akci s přáteli dlouho odmítal.

Nakonec jsem se ale přeci jen nechal ukecat a v pátek večer vyrazil s Petrem a dalšími kamarády do jednoho místního podniku. Do té doby jsem o něm nevěděl.

Přítelkyni jsem namluvil, že chodíme hrát volejbal

Věra se samozřejmě hned zajímala, kde jsem byl. Jelikož mě akce s kamarády natolik nadchla, že jsem v tom chtěl pokračovat, musel jsem si něco vymyslet.

Proto jsem jí namluvil, že s partou kamarádů chodíme hrát každý pátek večer volejbal do místní sportovní haly. Uvěřila mi – ani mě to nepřekvapilo, nikdy jsem jí nedal důvod, aby v má slova neměla důvěru.

Vesele jsem mohl pokračovat v tom, co mě tolik nadchlo. Nikdy bych nevěřil, že hraní pokeru bude tak vzrušující a plné adrenalinu. Jenže pak se mi to začalo vymykat z rukou.

Stačilo málo a prohrál jsem všechno

Poker je nevyzpytatelná hra, což ví určitě každý, kdo ji někdy vyzkoušel. I mně se proto stalo, že zatímco v jednu chvíli jsem se radoval z výher, najednou jsem prohrál úplně všechno.

Jenže jakmile se do toho jednou ponoříte, těžko najdete cestu ven. A já ani nechtěl, proto jsem si vzal půjčku, o které přítelkyně nevěděla.

Zase jsem měl za co hrát, opět jsem mohl trávit páteční večery s kamarády. Jenže to začalo jít z kopce a já se zadlužil všude, kam jsem se jen podíval.

Kdyby na to přítelkyně přišla, musel bych se hanbou propadnout

Věra nadále nic netuší a já jsem za to rád. Kdyby totiž odhalila, že místo neškodného volejbalu hraju poker, kvůli kterému jsem se dostal do problémů, velmi bych se styděl.

Musel bych se hanbou propadnout nejen za to, že jsem jí sprostě lhal, ale především za to, jak daleko jsem to nechal dojít. Zadlužil jsem se a nyní nevím, jak z toho ven.

Jediné, co mi asi zbývá, je doufat, že peníze vyhraju zpátky dříve, než mě moje dluhy sežerou.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články