Tadeáš (51): Manželka si odmítá najít práci. Její důvod by i vás zvedl ze židle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz zena prace
Zdroj: Shutterstock

Když jeho žena před několika měsíci přišla o práci, počítal Tadeáš s tím, že si brzy najde něco nového. Jenže týdny plynuly a Tadeášova manželka Simona stále dřepěla doma. K hledání práce se navíc neměla, což Tadeáše začalo znepokojovat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nějakou dobu jí to Tadeáš trpěl. Mezitím domácnost živil ze svého platu, ale to ho rychle přestalo bavit. Nyní jeho žena přišla s rozhodnutím, že už se do práce nevrátí. A její důvod Tadeášovi nadzvedl mandle.

Vždycky byla akční a na to jsem spoléhal

Málokterá žena byla tak akční jako ta moje. Simona musela pořád něco dělat, vždycky byla v pohybu a jen tak lelkovat zkrátka nebylo nic pro ni.

Proto jsem se nebál, když přišla o práci. Byl jsem přesvědčený, že sama se sebou dlouho doma nevydrží a rychle si něco najde.

Jenže uplynul týden, dva, měsíc a následně dva a manželka práci pořád neměla. Rodinu jsem živil já, plat nemám špatný, ale začalo to být znát.

K hledání práce se neměla

Měl jsem obavy, že si moje žena novou práci ani nehledá. Obavy se naplnily v okamžiku, kdy jsme se pohádali a já jí vyčetl, že se žádnou práci snad ani nesnaží najít. A ona moje slova potvrdila. Opravdu si práci nehledala.

Když mi to takhle vpálila do obličeje, sebrala mi tím vítr z plachet. Myslel jsem si, že se bude hádat a přesvědčovat mě, jak jí křivdím, jenže ona udělala pravý opak. Jednoduše mi řekla, že práci nehledá, a dodala, že hledat ani nebude.

Důvod jejího rozhodnutí mi zvedl mandle

Toho dne jsem ustoupil. Oba dva jsme byli naštvaní a nemělo cenu něco řešit. Jenže druhý den, když se situace uklidnila, jsem se zajímal, proč žena nechce pracovat. Co si jako myslela? Že ji budu i nadále živit?

Její důvod mi zvedl mandle. Prý se chce zaměřit na sebe, věnovat se seberozvoji, také by se jí líbilo prodávat vlastní výrobky. Nevěřil jsem tomu, co jsem slyšel, a samozřejmě se proti tomu nápadu okamžitě ohradil.

Jak mám donutit svoji ženu, aby začala pracovat?

Připadám si bezmocný. Manželka je nadále bez práce. Místo toho celé dny tráví položená v knížkách. Když zrovna nečte, tak se snaží vyrábět nějaké drobnosti.

Celá domácnost je na mně. Veškeré účty a placení jdou z mého platu. Přestává mě to bavit. Jak mám svoji ženu donutit, aby se vzpamatovala a šla do práce?

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články