Tadeáš (40): Manželčin tajný deník mě šokoval. Roky chodila za cizími muži

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
smutny muz 3
smutny muz 3

Do sňatku zpravidla vstupujeme s přesvědčením, že o tom druhém víme úplně všechno. Nemáme před sebou žádná tajemství. S podobným přesvědčením do manželství vstupoval i Tadeáš, který se za námi přišel podělit o svůj příběh. Z jeho úst jsme vyslechli vypravování o životě vedle ženy, o které si myslel, že ji dokonale zná, ale ve finále zjistil, že ji neznal ani trochu.

Milovali jsme se

„Evelínu jsem znal pět let. Po tak dlouhé době jsem si byl jistý, že o ní vím snad úplně všechno. Znal jsem její nejhlubší tajemství, se kterými se kromě mě nikomu dalšímu nesvěřila. Věděl jsem, jaké je její oblíbené jídlo, barva nebo hudební žánr. Nebylo nic, co bych o ní nevěděl a čím by mě mohla překvapit,“ popisuje Tadeáš svůj vztah k Evelíně, kterou miloval natolik, že po jejím boku chtěl strávit zbytek života. Když s jeho žádostí o ruku souhlasila, do čtyř měsíců se vzali.

Omylem jsem narazil na její deníček

Zdroj: 123RF.COM

Tadeáš dále vypráví o dni, kdy se mu celý život zbortil jako domeček z karet. Evelína byla v práci a on chtěl doma ve skříni schovat krabičku s řetízkem, který jí koupil k výročí svatby. Když krabičku schovával mezi oblečení, nahmatal její deníček. Ačkoli mu svědomí říkalo, že by ho rozhodně neměl číst, zvědavost byla nakonec silnější. A on manželčin deník otevřel.

„Věděl jsem, že to, co právě teď dělám, je strašně špatné. Že tím manželce lezu do soukromí, což jsem si myslel, že nikdy neudělám. Jenže mě k tomu deníku něco táhlo, ať už to byla zvědavost, či něco jiného, prostě jsem tomu neodolal. Po přečtení několika prvních stránek jsem svého rozhodnutí těžce litovat,“ přiznává Michal a v jeho výrazu se mísí vztek a zklamání.

Vedla si deníček o svých dalších mužích

Zdroj: 123RF.COM

„Nebyl to deník jako takový, kam si zaznamenáváte své pocity,“ vysvětluje Tadeáš a dodává, že v deníku jeho ženy nebyly známky svěřování se s bolístkami a trápeními, ale že to byl seznam milenců, se kterými ho jeho žena roky podváděla, a ke každému z nich si udělala velmi detailní poznámky.

„Když jsem deníkem listoval, bylo to, jako bych viděl sám sebe stát v ložnici u šatní skříně s deníkem v ruce, ve kterém jsem listoval. Měl jsem pocit, že hledím sám na sebe z výšky. Byl jsem z toho, co jsem na těch stránkách četl, neskutečně překvapený, raněný a naštvaný zároveň,“ vypráví Tadeáš a ruce automaticky svírá v pěst.

Svoji ženu jsem nejspíše vůbec neznal

„Myslel jsem si, že svoji ženu dokonale znám. Ale spletl jsem se. Celých deset let manželství mě tahala za nos, a já tak žil po boku člověka, kterého jsem vlastně ani trochu neznal,“ dodává. Tadeášovo vyprávění končí tím, že se přiznává, že na žádné vysvětlení nečekal a od ženy odešel. A ona se ani nesnažila zapírat.

Tadeáš, Ostrava
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články