Superjackpot Sportky vynesl sázejícímu přes 250 milionů korun. Stačilo pár měsíců a přišel by o miliony

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Sazka
Sazka

Peníze sice nejsou všechno, ale každý z nás by si nejspíš občas přál vsadit si na ta správná čísla. Někteří se o to pokoušejí roky, jiní si vsadí jednou a tiše závidí těm, kteří měli štěstí. Štěstí podobné, jako sázející ze Středočeského kraje, který ve středu 14. 11. vsadil plný tiket s náhodnými čísly.

Sazka je nejstarší a největší loterijní společnost v České republice. Nabízí číselné loterie i stírací losy, sportovní sázky i rychloobrátkové hry. Jednou z jejich nejznámějších her je Sportka. A právě ta vynesla středečnímu šťastlivci onu závratnou výhru.

Poslanecká sněmovna jedná o schválení nového zákona

Pohádkových 250 944 438 Kč, čtvrtá nejvyšší výhra v historii České republiky. Kromě toho se jedná také o druhou nejvyšší částku, která kdy padla ve Sportce. Sázející měl obrovské štěstí. Poslanecká sněmovna totiž minulý týden schválila nové zdanění výher v loteriích. Kdyby byl zákon již v platnosti, výherce by byl nucen odevzdat více než 37 milionů korun státu.

Hrozí zdražení ticketů

Právě díky tomuto zákonu Sazka hrozí, že je v budoucnu velmi možné, že dojde ke zdražení herní ticketů. Šance, že někdo za pouhých 220 Kč vyhraje nad čtvrt miliardy, jako se to stalo v tomto případě, je tedy značně mizivá. Stát má ale jasno: Češi díky sázkám získávají vysoké výhry.

Tento rok byl pro naši zemi rekordním. V březnu si spokojený sázející z Moravy odnesl z Euromilionů 123 milionů korun, o tři měsíce později další šťastlivec obdržel přes 1,4 miliardy korun.

Celkově letos Sazka rozdala 2 655 701 829 Kč. Státu by se při zavedení zvažovaného zákona v takovém případě dostalo částky 398 355 274 Kč. Ať už to bude mít dopad na sázení jakýkoli, pravděpodobně to miliony sázejících neodradí od jejich víry v zisk.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články