Standa (45): Po stěhování začaly vyplouvat na povrch staré křivdy. Rozuzlení mě zničilo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zoufalstvi
muz zoufalstvi

Manželství Standy a Jiřiny prošlo během posledních let nejedním problémem. Manželé se však snažili společně prožité roky nehodit jen tak za hlavu. Jedním z důvodů hádek v poslední době byly obavy z nevěry, se kterými se Standa ohledně své ženy potýkal.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Standa měl pocit, že mu jeho žena byla nevěrná. A nejen jednou. Ta však jakýkoli mimomanželský poměr popřela. Nakonec manželé našli možné řešení, které by pomohlo jejich vleklé problémy jednou pro vždy vyřešit.

Měl jsem pocit, že mě manželka podvádí se sousedem

Ačkoli jsem ji u toho nikdy nepřistihl, měl jsem několik měsíců dost nepříjemný pocit, že mě moje žena podvádí s naším sousedem.

On se na mě vždycky tak pitomě díval, když jsme na sebe narazili, a ona se na něho zase hloupě chichotala. Když jsem jí o svých pocitech řekl, urazila se.

Poslední roky jsme se pořád hádali

Nebyl to jen strach z nevěry, proč to mezi námi v posledních letech skřípalo. Nedokázali jsme se na ničem shodnout. Nejvíce mě však žena vytáčela tím, že často nedodržela to, na čem jsme se domluvili.

Několikrát se stalo, že jsme třeba měli jít na návštěvu ke společným známým a ona to buď hodinu předem zrušila, nebo dorazila se zpožděním. Strašně mě tím štvala.

Navrhl jsem řešení, které nám mohlo pomoci

Jelikož jsem se stále nemohl zbavit toho pocitu, že mi manželka zahýbá s naším sousedem, navrhl jsem řešení, o kterém jsem doufal, že by našemu manželství mohlo pomoci.

Řekl jsem své ženě, že se přestěhujeme. Překvapilo mě, že bez jediného slova souhlasila. To mi dodalo pocit, že jí na našem manželství také záleží.

Po stěhování začaly na povrch vyplouvat staré křivdy

Abych měl jistotu, že manželka na souseda jen tak nenatrefí, našel jsem nám menší byt na druhé straně města. Stejně jsme nepotřebovali tak velký byt, náš jediný syn už byl dávno dospělý a bydlel ve vlastním.

Netušil jsem, co vyplave na povrch krátce poté, co se přestěhujeme. Myslel jsem si, že to pro nás dva bude nový začátek. Spíše to byl ale začátek konce.

Zjištění pravdy mě zničilo

Nejdříve mě nenapadlo, proč sousedé v paneláku moji ženu zdraví takovým stylem, jako by ji znali. Nedocházelo mi to. Brzy jsem však začal zjišťovat pravdu o mé ženě a rozuzlení toho všeho mě zničilo.

Krátce po nastěhování mi jeden ze starších sousedů řekl něco, co mě zaskočilo – zeptal se mě, jestli jsem nový přítel mé ženy. Když jsem se ho zeptal, co tím sakra myslí, překvapeně mi prozradil, že se v jednom z bytů v tomto domě scházela s jedním mužem. A to pravidelně.

Byl jsem v šoku. Udeřil jsem na ženu, která nejdříve zapírala, ale poté s pláčem řekla, jak to bylo. Dokonce mi potvrdila i mé obavy, že něco měla se sousedem – skutečně tomu tak bylo. Nemohl jsem tomu uvěřit.

Ani jsem se v novém bytě pořádně neohřál a už jsem si zase balil kufry. Zjištění, že mě moje žena podváděla, a k tomu všemu hned s několika muži, nedokážu přenést přes srdce. A to i přesto, že ji stále miluji.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články