Romana (42): Toužím po něčem, co jiné ženy odmítají. Zas tak zvrhlá vám snad nepřijdu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena zarlivost
Zdroj: Shutterstock

Pokud máte někoho opravdu rádi, obvykle se nevyhnete pocitu žárlivosti. Někteří lidé ji dokáží skrývat, jiní o ní mluví s protějškem, někdy je i důvodem k hádkám. Většina žen si přeje, aby jejich manžel nežárlil a dal jim trochu volnosti. Jenže čtenářka Romana si přeje přesný opak.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„S Davidem jsme manželé už pět let. Předtím jsem s ním chodila asi tři roky. Vždycky mě ve všem podpořil, nikdy mi nic nezakazoval a je to dokonalý chlap. Lepšího si nemůžu přát,“ popisuje Romana.

„Jenže nikdo není úplně bezchybný a já mám občas pocit, že si mě David dostatečně neváží. Občas mi připadá, že je mu úplně jedno, s kým jsem, kde jsem, co dělám a proč. A mě mrzí, že se o mě víc nezajímá, vysvětluje.“

Závidím těm, které jejich manželé hlídají

Romana si dobře uvědomuje, jak hloupě to zní. Přesto se ale nemůže ubránit pocitu, že ženy, které se doma s partnery a manžely hádají ohledně toho, kde a s kým byly, mají alespoň jistotu, že si je někdo hlídá.

„Vím, že takové ženy touží po tom, aby si mohly vyjít ven s kamarádkou, aniž by jim každou hodinu manžel volal a kontroloval je. Jenže já bych byla ráda, kdybych byla venku a můj muž mi volal. Přijde mi to roztomilé, starostlivé, pečující.

Navíc, když přijdu domů a vyprávím mu, kde jsem byla, jeho to ani trochu nezajímá. Mám kvůli tomu pocit, že jsem mu ukradená. Někdy to působí tak, že mě vlastně ani nemiluje a je mu úplně jedno, co dělám nebo jestli jsem s jiným mužem.“

Schválně mu dávám záminky k žárlení

Romana přiznává, že svého muže schválně provokuje, jen aby ho donutila žárlit. Píše, že někdy dorazí z akce s kamarádkami, schválně si ale vymýšlí, že tam byla i spousta mužů. Mluví často o kolegovi z práce a svěřuje se manželovi, že půjde ven s kamarádem.

„I když mu doslova řeknu, že jdu ven s Markem, se kterým jsem tenhle týden byla na obědě už pětkrát, on mi jenom řekne, abych si to užila.“

Podle Romany se jí pak manžel ptá, co je špatně, když je smutná. Ona se mu snaží vysvětlit, že má pocit, jako by si jí nevšímal. „V té chvíli mi ale nerozumí a já to celkem chápu,“ dodává.

„Vždycky mi totiž dokáže přesně říct, kdy a s kým jsem byla a co jsem dělala. Ví o mně všechno, a když mu říkám, že si mě nevšímá, vlastně nemám pravdu,“ vysvětluje čtenářka.

Svou lásku mi dokazuje i jinak, přesto mi jeho žárlivé scény chybí

David Romaně denně říká, jak moc ji miluje. Kdykoli se mu svěřuje, že se cítí sama, udělá pro ni něco, díky čemu si uvědomí, jak moc ho miluje. Podle jejích slov není důvod o jeho lásce pochybovat.

„Je to skvělý chlap a opravdu mám štěstí. Ale i kamarádky mi občas říkají, jak divné je, že vůbec nežárlí. Kdykoli jsem s někým venku, doufám, že mi zavolá, jen tak, aby se zeptal, jak se mám a co dělám. Snad nejsem zas tak zvrhlá, když toužím po takové věci.“

I přes tento drobný nedostatek má Romana se svým manželem hezký vztah a doufá, že jim to ještě dlouho vydrží. Přesto stále čeká, že se alespoň nějaké malé žárlivé scény dočká.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články