Ondřej (58): Chtěl jsem jí udělat radost. Stalo se však něco, co by mi dodnes vyčítala i vaše žena

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz stary
Zdroj: Shutterstock

Žena si pořád stěžovala, že ji nikam nechci vzít. Už mě nebavilo to poslouchat a rozhodl jsem se, že ji potěším dobrodružnou výpravou jako za mladých let. Vědět, jaké dobrodružství nás čeká, raději bych zůstal doma s teplým svařeným vínem.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

V mládí bylo všechno jinak

Když jsme se s Milenou poznali, bylo nám sotva sedmnáct let. Ona byla krásná štíhlá blondýnka a já jsem se zajímal o sport a dost cvičil, takže jsem taky vypadal dobře. Tehdy jsme jezdívali s partou kamarádů často do lesa, kde jsme někdy i přespávali, hráli na kytary a pili pivo.

I když se nám narodila první dcera, víkendy se snažili pořád trávit v lese nebo někde jinde v přírodě.

Pak ale přišlo druhé dítě, pracovní povinnosti a už toho na nás bylo tolik, že nebylo jednoduché skloubit víkendové výlety s tím vším. Museli jsme se uskromnit a naše rodinné akce se ustálily alespoň na jednodenní výlet na nějaký hrad nebo zámek za měsíc.

Stěžovala si, že nikam nechodíme

Moje žena po letech společného soužití usoudila, že bychom měli začít zase žít. Přišlo mi to divné, protože do teď jí nevadilo, že jsme jen doma, díváme se spolu na televizi, nebo pracujeme na zahradě.

Její povzdechy a časté poukazování na to, že už by někam chtěla zase vyrazit, mi nedaly spát a rozhodl jsem se pro ni uspořádat pořádný výlet do skal, jako za starých časů.

Byla nadšená, ale jen chvíli

V sobotu ráno jsem manželku probudil a řekl jí, ať se rychle sbalí, že jedeme na výlet. Měla radost, do batohu si naházela pár věcí a myslela si, že jedeme někam do hotelu. To se ale spletla.

Bylo teplé léto a já s ní chtěl přespat hezky venku pod celtou, jako za starých dobrých časů. Celý den jsme se procházeli lesem kolem vysokých skal. Měl jsem nachystané jídlo a nesměl chybět ani chleba s paštikou.

Odpoledne ale přišla velká bouřka, která mě úplně zaskočila. Nebe se najednou zatáhlo a spustil se prudký liják, který nás úplně promočil. Představa o romantické noci strávené pod hvězdami se mi rozpadla. Milena navíc začala být celá nervózní, že do nás uhodí blesk a že je jí zima.

Nakonec jsme naštěstí stihli poslední vlak domů. Milena z našeho výletu dostala palčivý zánět močových cest a dodneška mi to vyčítá. Přestala ale už chtít někam jezdit.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články