Roman: Moje domnělá obezřetnost mě málem stála život

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
strachmuz
Zdroj: 123RF.COM

Na své věci jsem byl vždy opatrný. Několikrát se mi stalo, že jsem měl ve veřejné dopravě špatnou zkušenost s kapsáři. Manželka si myslí, že přeháním, když si kontroluji kapsy každé dvě minuty a hlídám každý pohyb.


Sousedy před pár lety vykradli a já se od té doby bojím o cennosti, které doma máme. Kdykoli odcházím z domu, notebook i iPod zamykám do truhly v obývacím pokoji, zámek na dveřích podle mě zkrátka není dostatečná ochrana.

Nebráním se pouze před zloději. Podobně jako lidem nevěřím příliš ani zásuvkám, proto jsem manželku i děti naučil vždy před odchodem všechno vytáhnout ze zásuvek a povypínat, aby nehrozilo zbytečné nebezpečí.

Pořídil jsem si na dveře bezpečnostní zámek

Zdroj: 123RF.COM

Děti jsou už dospělé a často tráví večery jinde než doma. Moje žena zase docela často pracuje na nočních směnách a stává se, že jsem doma sám. Jsem sice chlap a bylo by trapné přiznat, že mám strach, raději se ale v takových případech na noc zamykám. I z toho důvodu jsem si koupil a přimontoval na dveře řetízkové zavírání dveří. Stálo to jenom pár korun a několik málo minut práce, navíc to není nic neobvyklého, za co by se měl člověk stydět. Téměř všichni naši známí podobný zámek na dveřích mají. Brzy jsem ale zjistil, že přehnaná opatrnost může mít i své nevýhody.

Pomoc přišla doslova na poslední chvíli. Od té doby se nezamykám

Byl jsem ten den doma sám, takže jsem klasicky zabouchl dveře a řetízkový zámek zaháknul. Šel jsem si lehnout, ale necítil jsem se po jídle příliš dobře. Několikrát jsem zvracel, ani po třech hodinách se mi nedělalo líp, spát jsem nemohl. Proto jsem raději zavolal záchranku. Pamatuji si do poslední chvíle, že jsem nadiktoval ženě v telefonu adresu a své jméno. Pak jsem začal zvracet krev a omdlel jsem.

Probudil jsem se později až v nemocnici. Doktoři mi oznámili, že mi praskl žaludeční vřed a pomoc přijela na poslední chvíli. Řetízek na dveřích mě ale málem stál život. Dveře sice záchranáři vyrazili, aby se ke mně dostali, museli se nejprve řetízku zbavit. To jim zabralo několik minut a já tak měl opravdu velké štěstí, že jsem přežil.

Od té doby se na noc nezamykám. Své věci si stále hlídám, mám rád své soukromí, i svůj majetek. Došlo mi ale, že svůj život mám radši a to přehánění mi za to opravdu nestojí.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články