Marcel (39): Přítelkyně má dvě děti z předchozího manželství. Nevím, jak jí sdělit, že je nechci poznat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nechci deti
nechci deti

Danielu jsem poznal před několika měsíci. Byl jsem na oslavě kamarádových narozenin a brzy jsem se dozvěděl, že ta pohledná žena, co sedí tak osamoceně na druhém konci zahrady, je jeho sestra. Donesl jsem jí něco k pití a požádal ji, aby se připojila. Po chvíli přemlouvání se skutečně začlenila mezi ostatní.

Byla vtipná, milá a krásná. Ve skutečnosti byl bez ní večírek dost nuda a ona rozproudila zábavu návrhy na různé hry a historkami o bratrovi. Byl jsem možná trochu opilý, když jsem si na ni bral číslo. Když jsem jí ale druhý den volal a prosil ji o schůzku, alkohol za tím nebyl.

Zdroj: 123RF.COM

Začali jsme se scházet. Donedávna nám to klapalo

Nejdřív jsme chodili jenom na večeře. Povídali jsme si o rodině, o práci, o zájmech. Myslel jsem, že o ní vím všechno. Po pár večerech jsme se uchýlili k prohloubení našeho vztahu a Daniela u mě několikrát přespala. Až později mi řekla, že mi při svých vyprávěních o rodině neřekla vše.

Zdroj: 123RF.COM

Oznámila mi, že je rozvedená a pět let žila s jiným mužem. Nijak mě to nezaskočilo, protože je to v dnešní době normální. Dokonce jsem i chápal, že se mi nezmínila hned na začátku. Co jsem ale nečekal, je, že má z onoho manželství také dvě děti. Syna, kterému je pět, a tříletou dceru.

S jejími dětmi nechci mít nic společného!

Začalo mi docházet, proč mě nikdy nepozvala k sobě domů. Pochopil bych z fotek a dětského pokojíčku, že nežije sama. Děti prý má v péči otec a ona je vídá jenom jeden týden v měsíci. Neřekla mi, proč soud rozhodl zrovna tímto způsobem. Začala ale hrát na city, že děti jsou pro ni to nejdůležitější na světě a že se nemůže dočkat, až je poznám. Jenomže já je poznat nechci.

Nevím, jak teď Daniele říct, že s tímto jsem nepočítal. Chtěl bych dál pokračovat v našem vztahu, ale její děti nemám zájem vídat. Jsou to cizí lidi, které navíc nějaký čas vychovávala se svým exmanželem. Já se k dětem neumím chovat a chci si s Danielou dál užívat to, co máme, aniž by nás v tom něco nebo někdo rušil. Bojím se ale, že když jí to řeknu, náš vztah skončí. Hledám teď vhodnou příležitost k tomu, abych se jí přiznal, že s jejími dětmi nechci mít nic společného.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články