Robert: Po padesátce jsem si myslel, že mě už nic nečeká. Přítelkyně mi ukázala nový smysl života a kamarádi jenom závidí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz usmev 50
Zdroj: Shutterstock

Do naší redakce přišel před nedávnem e-mail od čtenáře Roberta. Když ho před padesátkou opustila žena, čekal, že si najde novou. Když po padesátce zůstal sám, bál se, že ztratil smysl života.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Po dvou letech ale objevil nový. Našel si totiž přítelkyni o dva roky mladší a došlo mu, že i v tomto věku láska kvete.

Z muže, který se ještě před nedávnem cítil jako osamocený stařík, se najednou stal chlap, který se v duši cítí jako dvacetiletý mladík a který je ochotný pro svou lásku opět začít s aktivitami, o kterých si myslel, že už na ně dávno nemá věk.

Chtěl jsem se už usadit. Když mě opustila žena, mé sny se rozplynuly

Robert píše, že ještě před pár lety viděl svůj život zcela jinak. S manželkou žil v rodinném domě, vychovávali spolu syna, který začal před rokem chodit na střední školu.

„Myslel jsem si, že jsem dosáhl svého maximálního postu v práci, že jsem založil rodinu a vlastníma rukama zrekonstruoval dům. Že už mě čeká jenom odpočinek,“ vysvětluje.

„Cítil jsem, že mám vše, co k životu potřebuji. Jenomže potom nastala mezi mnou a manželkou krize a rozvedli jsme se. Když jsem skončil sám, najednou jsem cítil, že je všechno špatně.“

Robert říká, že se cítil strašně. Nic ho nebavilo, neměl zájmy, do práce chodil jen z povinnosti. „Dělal jsem to, co doteď. Ale najednou jsem měl pocit, že mi život skončil, jsem sám a nic jsem nedokázal.“

Podle svých slov se čtenář bál, že bude už do konce života žít ve stereotypu práce a objednávání si jídla z internetu. Občas zašel ven s přáteli, ale tím pro něho legrace končila. Dokud nepoznal Martu.

Nová žena mi dodala novou energii. Naučila mě žít

Marta byla rozvedená žena bez dětí, do které se Robert zamiloval na první pohled. Nové pocity ho donutily začít na sobě pracovat, aby měl možnost ji získat.

„Opět jsem začal doma uklízet a vařit, když jsem ji zval na návštěvy. Postupně jsem si uvědomil, že v životě jsou i v mém věku možnosti, jak si zkrášlit den. Marta mi navíc ukázala spoustu nových koníčků, kterých jsem se chytil.“

Robert začal s novou přítelkyní chodit plavat, hrát bowling, jezdit na výlety. Když k nim občas na víkend přijede jeho syn, zahrají si společenské hry nebo se společně podívají na film.

„Žijeme jako mladí. Hodně cestujeme, když to situace dovolí. Bavíme se a chodíme do společnosti. Já mám zase důvod žít. A moji přátelé mi najednou závidí novou energii, která se mi vlila do žil.“

Robert dodává, že si dokáže představit, že se s novou přítelkyní jednoho dne ožení a že s ní povede ten klidný život, který chtěl kdysi vést se svojí ženou. Teď ale ví, že do důchodového věku má ještě daleko a stále je před ním spousta let, kdy si může užívat aktivního života.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články