Pavel (35): Válka o krásnou kolegyni skončila zle. Přišel jsem o kamarády i část rodiny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 41 1
Zdroj: Shutterstock

Když Pavel nastoupil do nového zaměstnání, velmi rychle se s přátelil se zdejším kolektivem. Stal se oblíbeným, neustále byl obklopen kamarády a nikdy ho nenapadlo, že se z něho nakonec stane odpadlík.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Když po roce v nové práci nastoupila zhruba stejně stará kolegyně, já a moji dva nejlepší přátelé jsme se z legrace vsadili, kdo z nás ji dostane. Jenomže jsem netušil, jak vážně budou po čase sázku brát,“ říká čtenář.

Mám rodinu a syna. Chtěl jsem s ní jen flirtovat, ale zvrtlo se to

Pavel vypráví, že má manželku a teprve ročního chlapce. Stejně tak jeho kamarád Matěj má vlastní rodinu. Jediný svobodný Adam se jim vysmíval, že by oni u kolegyně neměli nejmenší šanci.

„A tak vznikla sázka o to, kdo si s ní jako první něco začne. Zpočátku to byl jen nevinný flirt, hádali jsme se jako kluci o to, ke komu si sedla na obědě, na koho se usmála. Když ji Adam pozval na večeři, nechtěli jsme se nechat zahanbit,“ vysvětluje Pavel.

Zatímco Matěj tvrdil, že by si s ní na úkor svého vztahu něco opravdu začal, Pavel nemluvil, ale rovnou činil. A opravdu se mu povedlo s kolegyní strávit noc.

„Když jsem to klukům vyprávěl, nevěřili mi. Ale když pak přišla, objala mě a políbila, zírali na mě jako na blázna. Samozřejmě jsem jí neřekl, že mám rodinu, ale ona se to ještě ten den dozvěděla. Podle kamarádů jsem totiž sukničkář, co podvádí svou ženu.

A tak, i když to byli oni, kteří mě do sázky uvrtali, prozradili pravdu o tom, že jsme se vsadili, že mám doma ženu a syna, že jsem vlastně jenom ubožák. Od toho dne se s nimi nebavím a na pracovišti je kvůli tomu dusno.“

Přijdu nejspíš i o rodinu

Pavel brzy zjistil, že jeho kolegyně není jediná, komu jeho bývalí přátelé vyzradili celou pravdu. „Nevím, proč to udělali. Mojí ženě řekli všechno, co se stalo, ona se mnou několik dní nemluvila a potom se sbalila a odešla.“

Pavel každým dnem očekává nejhorší. Chtěl by se vídat se synem, chtěl by zase všechno udobřit. Uznává, že udělal chybu, ale neví, jak ji napravit. Zároveň je naštvaný na kamarády, kteří se k němu zachovali jako k odpadu jen proto, že realizoval jejich nápady.

„Tahle válka o krásnou ženu se mi nevyplatila. Nevím, proč jsem se zachoval jako malý kluk a podlehl jejímu kouzlu, naletěl jsem na hloupé řeči mých kolegů. Bohužel jsem tím daleko víc ztratil, než získal.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články