Robert (29): Pro moji matku žádná není dost dobrá. Zničí každý můj vztah

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 35 2
Zdroj: 123RF.COM

Po nepříliš jednoduchém rozvodu mých rodičů jsme s matkou zůstali sami. Rodiče se rozvedli, když mi bylo 13 let. Důvodem byla otcova aférka s mladou kolegyní z práce, na kterou máma přišla, a nedokázala mu to odpustit. Ačkoli se táta snažil jejich pošramocený vztah zachránit, máma neměla sebemenší zájem a požádala o rozvod. Po rozvodu se upnula na jediného muže v jejím životě – na mě!

Byl jsem maminčin mazánek

Když jsme s mámou po rozvodu zůstali sami, upnula veškerou svou pozornost na mě. Zpočátku mi vyhovovalo, že jsem měl prakticky všechno, na co jsem si ukázal. Stal jsem se maminčiným mazánkem a s radostí jsem přijímal veškeré výhody, které tato role přinášela.

Zdroj: 123RF.COM

Čím jsem byl starší, tím více mi mámina přehnaná starost začínala vadit. Byl jsem ve věku, kdy jsem si chtěl začít s dívkami, ale máma mě držela zkrátka. Nechtěla mě pouštět ven a jejího svolení jsem se dočkal až ve chvíli, kdy jsem přísahal, že jdu ven s kamarády.

Usmyslela si, že pro mě žádná není dost dobrá

S postupem let jsem měl několik vztahů. Pokaždé, když to mezi mnou a danou dívkou vypadalo vážně, jsem ji nadšeně představil své mámě a věřil, že ji dívka dokáže okouzlit úplně stejně, jako okouzlila mě. Mámě ale nikdy žádná z mých přítelkyň nebyla dost dobrá. Usmyslela si totiž, že jsem hoden úplně jiných kvalit, než kterými dané slečny disponovaly. Svým způsobem tak ode mě každou moji známost dříve nebo později odehnala.

Zdroj: 123RF.COM

Vždycky na nich najde něco špatného

Už dávno jsem ve věku, kdy bych si dokázal představit vážnější vztah a klidně bych založil rodinu. Kvůli mámě mi ale prozatím nebylo vážnějšího vztahu dopřáno. Kdykoliv to totiž začalo vypadat nadějně, máma si na dané dívce našla nějakou chybu. Jedna neuměla vařit, což pro ni byl hřích, žena se přece musí umět o svého muže postarat. Druhá příliš dbala na to, aby vypadala dobře, a proto se v očích mé mámy stala lacinou, a takovou po boku svého syna rozhodně nechtěla trpět. Ať už jsem si našel kteroukoliv dívku, máma jí nakonec dala dost jasně najevo, že si mě nezaslouží a že mě není hodna. Všechny moje přítelkyně to dříve nebo později vzdaly a jednoduše ode mě utekly.

Budu se muset rozhodnout

Máma je v mém životě velmi důležitá, bodejť by taky nebyla, když jsem dlouhá léta žil jenom s ní. Na druhou stranu ale vím, že pokud na mě bude mít i nadále takový vliv, mohlo by se stát, že si nikdy nenajdu žádnou známost. Bojím se totiž, že v očích mé matky žádná žena nikdy nebude dost dobrá a ona ji dříve nebo později ode mě odežene.

Budu se muset rozhodnout. Buď si konečně najdu přítelkyni, se kterou třeba později založím rodinu, nebo se i nadále nechám ovlivňovat názory své matky, která pokaždé tvrdí, že jedná pouze v mém zájmu. Já už ale vidím, že mi svým chováním spíše škodí, než aby mi pomáhala.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články