Richard (39): Bývalá žena měla netradiční prosbu. Kdybyste byli na mém místě, báli byste se odmítnout

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zklamany
Zdroj: Shutterstock

Dopředu věděl, že u rodiny díky tomu nebude mít pochopení. Dokonce se smířil s tím, že ho rodiče možná odsoudí a zavrhnou. Byli to totiž oni, kteří mu byli před čtyřmi lety oporou v těch pro něho nejtěžších chvílích.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Přesto ji nedokázal odmítnout. Jeho bývalá žena za ním přišla s netradiční prosbou a on věděl, že jí nedokáže říci ne. Navzdory tomu, jaký dopad to bude mít na jeho život.

Srazila mě na kolena

Richard nám poslal e-mail a hned v jeho úvodu se rozepsal o vztahu s bývalou ženou Naďou. Byli spolu deset let a ona ho pak opustila kvůli jinému muži.

„Jsou to čtyři roky, co se ze mě kvůli ženě stala troska,“ přiznává. „Bylo to v době, kdy jsme začali plánovat rodinu. Její odchod přišel jako rána z čistého nebe.“

Tenkrát na tom nebyl dobře. Naďa byla po dlouhé době první žena, se kterou to myslel vážně. Když odešla za jiným, nesl to velmi těžce.

Rodina na ní nenechala niť suchou

Po rozchodu Richard ztratil veškerou chuť do čehokoli. Netají se tím, že bez pomoci rodiny by to nezvládl. Není na to pyšný, ale svým rodičům je za pomoc vděčný.

„Naprosto mě to semlelo,“ píše upřímně. „Moje rodina stála za mnou, zejména máma. Nikdo z nich nenechal na Nadě niť suchou. Hodně je tím zklamala,“ dodává.

Postupem času se o Nadě přestalo mluvit. Richard ji ale nadále miloval, ačkoli na sociálních sítích vídal její fotky s jiným mužem.

Přišla zpátky a měla nečekanou prosbu

Když už to vypadalo, že se Richard z rozvodu oklepe, objevila se jeho bývalá žena za dveřmi. A nepřišla sama.

„Byl jsem v šoku, když jsem ji viděl,“ píše upřímně. „Nepřišla sama, vedle ní se stydlivě krčil malý chlapec. Naďa na mě měla netradiční prosbu,“ pokračuje.

Další šok přišel vzápětí. Naďa chtěla Richarda zpátky. Povídala o tom, že rozvod byla chyba a ty čtyři roky odděleně byly ty nejhorší v jejím životě. V Richardovi se probudily city, které ke své bývalé ženě choval a očividně se jich nezbavil.

„Na malou chvíli jsem si představil, že bych ji vzal zpátky. Jenže ona měla prosbu, která mě zaskočila,“ netají se Richard a dodává, že Naďa se chtěla vrátit, ale žádala po něm, aby ji přijal i s dítětem. Dítětem, které nebylo jeho.

Věděl jsem, že mi to neodpustí

Richard moc dobře věděl, že když vezme Naďu i s jejím synem zpátky, rodina mu to bude mít za zlé. Naďa je tenkrát hodně zklamala.

„Stále jsem ji miloval. Kdybyste byli na mém místě, také byste se ji báli odmítnout. Co kdyby se už nikdy nevrátila a já propásl jedinou šanci?“ ptá se Richard v e-mailu.

I když si byl vědom toho, že rodina bude proti, vzal Naďu zpátky i s klučinou. Rozhodl se hodit předchozí čtyři roky za hlavu a začít znovu. Nezbývá nám než mu držet palce, aby druhý pokus dopadl lépe než ten první.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články