Patrik (45): Manželka mi zlomila srdce tím nejhorším způsobem. To, co mi udělala, bych nikomu nepřál

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz plesaty
Zdroj: Shutterstock

Že zlomené srdce není jen vymyšlený mýtus nebo stav, kterým prochází puberťáci, teď už dobře ví i jeden z našich čtenářů. Patrikovi jeho bývalá žena srdce zlomila, a to tím nejhorším způsobem, který si mohla vybrat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Patrik nám napsal e-mail. V tom se svěřil, jak mu jeho nyní již bývalá žena ublížila. Všechno je pro něj o to bolestivější, že ji má i po rozvodu stále na očích.

Miluji někoho jiného!

Patrik a Klára byli manželé devatenáct let. Z manželství vzešlo jedno dítě – dnes už sedmnáctiletá Mirka. Kromě klasických a dle Patrikova mínění běžných manželských rozporů spolu vždycky vycházeli dobře.

„Zasáhlo mě, když mi žena s pláčem přiznala, že miluje někoho jiného,“ netají se. „Byl jsem z toho v šoku, ale chtěl jsem o naše manželství bojovat. Měl jsem za to, že je to jen nějaké poblouznění,“ vysvětluje.

Ačkoli si Patrik naivně myslel, že se jeho žena jen platonicky zamilovala, možná ze stereotypu a z tolika let po boku jednoho muže, ona už plánovala rozvod.

Neřekla mi, o koho jde

Jakmile začalo být jasné, že u Kláry nejde jen o nějaké chvilkové poblouznění, tíha blížícího se rozvodu začala doléhat i na Patrika. Ten jen čekal, kdy s papíry k rozvodu jeho žena přijde.

„Po jejím přiznání to mezi námi bylo hodně napjaté,“ popisuje Patrik. „Dcera to vnímala, ale je skoro dospělá, vzala to v pohodě. Já se snažil zjistit, o koho jde. Koho moje žena miluje, když ne mě?“

Klára ale svému manželovi odmítla přiznat, do koho se zamilovala. Děsivé zjištění totiž mělo přijít krátce před rozvodem. Ten okamžik Patrik vnímá jako moment, kdy mu jeho žena zlomila srdce.

Zasáhlo mě to

Jen pár dní před rozvodem Klára konečně kápla božskou. Zamilovala se do muže, kterého Patrik velmi dobře znal. Byl to totiž jeho starší bratr Filip, kdo si pro sebe ukradl srdce jeho ženy.

„Tohle jsem nečekal,“ přiznává otevřeně. „Už jen vědomí, že mi manželka s nějakým chlapem nasadila parohy a rozhodla se ode mě odejít, bylo dost bolestivé. Ale zjištění, že odchází za mým bratrem, mě dostalo do kolen,“ píše nešťastně.

Mám je stále na očích

Bylo by jednodušší, pokud by rozvod proběhl a manželé už se nemuseli dál vídat. V případě Patrika to ale bohužel tak jednoduché nebylo, a ostatně stále není.

„Bývalá žena mi zlomila srdce a to hned několikrát,“ píše. „Nejdříve přiznáním, že miluje někoho jiného. Pak pravdou, že je to můj bratr, koho miluje,“ pokračuje. „A následně tím, že spolu začali bydlet.“

Pro Patrika to není ani trochu snadné. Exmanželka i jeho vlastní bratr mu ublížili, přesto je má stále na očích. Zatím se ještě nedokázal vyrovnat s pravdou, že mu bratr přebral ženu, a přiznává, že to ještě nějakou dobu trvat bude.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články