Richard (31): Přítelkyně ve spánku vykřikuje jméno David. Ráno mi říká, že žádného Davida nezná. Nevěřím jí to

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vykrikuje ze spani
Vykrikuje ze spani

S Adélou bydlím už dva roky. Máme spolu dvouletého syna. Momentálně je doma na mateřské, přesto ale máme i chůvu, která pomáhá se starostí o malého, když moje žena uklízí nebo vyrazí na nákup. Podle chůvy se ale její „nákupy“ někdy protáhnou i na celé odpoledne. Donedávna jsem tuto informaci považoval za zbytečnou. Jenomže když k tomu přibylo podivné chování mojí přítelkyně, začal jsem se zajímat.

Ze spaní totiž začala mluvit o jakémsi Davidovi. Kdyby se to stalo jednou, dokázal bych to přejít, jenomže není podle mého náhoda, aby o neznámém muži mluvila čtrnáct dní v kuse.

Ze spaní mluvila vždy. Obvykle se ráno divila, co všechno na ni vím

Někdy jsme si z toho dělali legraci. Například, když jsem jí ráno říkal, aby hlavně nezapomněla nakoupit mléko, protože o něm celou noc básnila. Její sny se proplétají s realitou. Já proto dobře vím, že každé její slovo ve spánku má význam. Teď mi ale tvrdí, že je to nesmysl. Žádného Davida prý nezná.

Zdroj: 123RF.COM

Jméno David vyslovuje v různých souvislostech. Žárlím a myslím, že k tomu mám důvod

Jednou ho prosí o pomoc, jindy mu říká, že se zase staví. Často ho žádá o to, aby nikam neodcházel, a šeptá mu, že je jí s ním dobře. Uznávám sice, že se člověku mohou zdát sny o nevěře, jenomže v tomto případě podle mého nejde jenom o náhodu.

Zdroj: 123RF.COM

Několikrát jsem se na Davida ptal a vyprávěl Adéle, co všechno ze spaní říkala. Ona mi ale vždy jenom odpoví, že žádný David mezi jejími kolegy v práci ani mezi známými není, a že své sny ovlivnit nedokáže.

Jenomže mi uhýbá pohledem, mění témata a snaží se nějakým způsobem konverzaci zamluvit. Přijde mi to podezřelé. Právě proto jsem naši chůvu požádal, aby mi hlásila každý delší výlet Adély do města. A zjistil jsem, že téměř každý druhý den je více než tři hodiny mimo domov. Tvrdí mi, že jezdí po nákupech, ale nedokáže objasnit, proč tak často nakupuje pleny pro malého a proč jí to tak trvá.

Nechci o ni přijít. Jestli mě ale podvádí, připravím ji o všechno

Adéla i náš syn pro mě znamenají všechno. Nechci o ně rozhodně přijít kvůli své žárlivosti. Rozhodl jsem se proto, že už nebudu o Davidovi více mluvit. Pokusím se dávat dobrý pozor na to, s kým přítelkyně tráví čas. Pokud ale zjistím, že mě skutečně s někým podvádí, postarám se o to, aby syn zůstal v mojí péči.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články