Michal (24): Žárlím na nejlepšího kamaráda své přítelkyně. Nevěřím, že mezi nimi nic není

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 20
muz 20

Táňa je první holka, se kterou to vypadá docela vážně. Předtím jsem měl několik vztahů, které ale nikdy nevydržely příliš dlouho. Vztah s Táňou byl ze začátku perfektní. Spojovaly nás stejné zájmy i názory. Má to ale jednu chybičku – Tánina nejlepšího kamaráda Honzu.

Od začátku jako bychom byli ve třech

Když jsem si s Táňou začínal, mohlo mi dojít, že má Honza v jejím životě nenahraditelné místo. Už ze začátku mě mělo varovat, že spolu tráví opravdu hodně času. A když nejsou někde sami, trávíme čas ve třech. Nejdříve mi to nevadilo, protože jsem si s Honzou skvěle padl do noty. Jenže čím více času trávíme ve třech a míň času jen sami dva, tím jsem otrávenější. A tím víc mi Honza leze na nervy.

Kamarádi už od plenek

Táňa si mého podráždění samozřejmě všimla. Vysvětlila mi, že jsou s Honzou kamarádi už od plenek, protože jejich maminky byly nejlepší kamarádky, proto i jim dvěma bylo tak nějak souzeno, že spolu budou už odmalička trávit hodně času. A přesně tak to i bylo – stejná školka, stejná základka, stejná střední. Ti dva jsou skoro jako sourozenci. Její slova mě měla uklidnit, ale vědomí, že má moje holka místo nejlepší kamarádky nejlepšího kamaráda, mi nedává spát. Stále ve mně totiž hlodá červíček pochybností, jestli je jejich přátelství skutečně tak nevinné.

Zdroj: 123RF.COM

Na Honzu jsem začal žárlit

Na celé situaci mě nejvíce mrzí chvíle, kdy dává Táňa přednost Honzovi přede mnou. A stalo se to několikrát. Místo toho, aby se o nějakém problému poradila se mnou, jakožto se svým přítelem, raději si šla pro radu ke svému kamarádovi. Jasně, jeho zná celý život a mě „jenom“ rok, ale koho by to nemrzelo?!

Nikdo se mi nemůže divit, že jsem na Honzu začal žárlit. Neumím své emoce potlačovat ani skrývat, proto si mého rozpoložení brzo všimla jak Táňa, tak i Honza. A ten mi to samozřejmě dává škodolibě sežrat.

Zdroj: 123RF.COM

Nevěřím jim, že mezi nimi nic není

Táňu miluji a jsem vedle ní šťastný. Akorát ten Honza mi nedá spát. Mají k sobě opravdu blízko. Pošťuchují se, objímají, dávají si polibek na přivítanou. Pro ně je to naprosto normální, ale já vždycky málem vyletím z kůže. Často mě přepadají myšlenky, že mezi nimi zkrátka musí být něco víc než jen nevinné přátelství. Tyto myšlenky mě napadají stále častěji a podepisují se na mé důvěře k Táně.

Mám strach, že nás to bude stát vztah, jenže si zkrátka nemohu pomoct. Navíc se bojím, že kdybych dal Táně na výběr, dala by přednost Honzovi. A takový scénář si ani neumím představit.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články