Renata (38): Ze studu jsem chtěla podstoupit estetický zákrok. Přítel mi za to vynadal

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena zakrok
Zdroj: Shutterstock

Uvažovala jsem nad tím už dlouho. Nebyla jsem spokojená a chtěla jsem to změnit. Jenže přítel na to měl opačný názor a moje rozhodnutí odmítl podpořit. Když jsem mu řekla, co mám v plánu udělat, a požádala ho o podporu, strhla se mezi námi hádka. Byla jsem dotčená, že mi nechce pomoci!

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Už jako mladá holka jsem se tím trápila

Tenhle problém mě doprovází už řadu let. Když kamarádkám už na základní škole začala růst prsa, já měla pořád hrudník plochý jako prkno.

To víte – kluci v pubertě si toho samozřejmě všímali a já byla často terčem posměchu. Trápila jsem se tím, proč kamarádky mají prsa a já ani sebemenší náznak.

Během dospívání se toho moc nezměnilo. Moje nejlepší kamarádka měla dokonce tak velká prsa, že měla problém sehnat padnoucí podprsenku. Já ten problém neměla. Prsa bych schovala i pod tu nejmenší velikost.

Říkal mi, že jsem z toho zbytečně smutná

Za svá malá prsa jsem se styděla i před muži, se kterými jsem si něco začala. Měla jsem problém se před nimi svléknout.

Mohla za to i jedna nepříjemná zkušenost. Před lety jsem chodila s Tomášem – typickým frajírkem, který mohl mít na každém prstu deset ženských.

Ten moje prsa často komentoval, a dokonce se jim vysmál před kamarády. To byla poslední kapka, rozešli jsme se.

Současný přítel Leoš je pravý opak. Říká, že zbytečně přeháním a jsem smutná z něčeho, z čeho být smutná vůbec nemusím. Navíc tvrdí, že má moje prsa rád.

Odmítl mě podpořit

Už roky uvažuji o plastice. Na jednu stranu toužím mít větší prsa, na stranu druhou se toho zákroku bojím. Jednak to není nejlevnější a jednak to prý i docela bolí.

Svěřila jsem se s tím nápadem příteli a doufala, že mě třeba podpoří. Dokonce jsem se ho zeptala, zda by mi na tu operaci finančně přispěl.

Jeho reakce mě dostala do kolen. Nejenže mi odmítl přispět, ale zároveň na mě spustil, že jsem se zbláznila a že s tím tedy rozhodně nesouhlasí. Strhla se mezi námi tak ošklivá hádka, jakou jsme za těch pět let, co jsme spolu, ještě nezažili.

Radím vám dobře, nedělejte to

Nejdříve jsem byla uražená a zklamaná. S přítelem jsem se dokonce dva dny vůbec nebavila! Bylo mi líto, že nechtěl, abych byla konečně spokojená.

Rozleželo se mi to v hlavě. Navíc jsem si toho hodně přečetla na internetu, různé zkušenosti a tak. A došlo mi, že měl pravdu. Nepotřebovala jsem větší prsa.

Radím i vám, ať se na to vykašlete. Já kvůli touze mít větší prsa málem odehnala muže, kterého miluji, jen proto, že to viděl jinak. Na operaci nejdu, nyní se učím mít svoje malá ňadra ráda. A přítel mi v tom hodně pomáhá!

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články