Radovan (50): Moje žena tvrdí, že má zvláštní schopnost. Její důkaz mě rozesmál

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz usmev
Zdroj: Shutterstock

Když za mnou moje žena přišla s novinkou, že disponuje zvláštní schopností, málem jsem se neudržel a začal se od srdce smát. Už jsem si zvykl, že moje manželka našla zálibu v kartách nebo svíčkách, ale tohle byla vyloženě perla.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Ona se mou reakcí nenechala vyvést z rovnováhy. Trvala na tom, že zažila něco, co nedokáže popsat. A následující dny a týdny nemluvila o ničem jiném.

Nevěřil jsem jí ani slovo

Od začátku mi to přišlo postavené na hlavu. Moje žena má ráda takové ty věci, jako výklady z karet, byla dokonce i u ženy, která vám dá nejdříve vypít čaj, povídá si s vámi a poté z oněch čajových lístků usazených na dně šálku věští, co se vám stane.

Když moje žena přišla s tím, že byla obdařena zvláštní schopností a že si není jistá, jak ji má správně uchopit, nevěřil jsem jí ani slovo. Vždyť to celé znělo naprosto bláznivě!

Prý vídá mrtvé

Manželka tvrdila, že se setkala s někým, kdo je po smrti. Prý se to stalo před pár dny večer. Seděla u stolu v kuchyni, luštila svoje oblíbené křížovky, a když zvedla hlavu, někdo tam seděl.

Údajně neměla strach. Daný člověk k ní prý promluvil a řekl jí, že je po smrti, ale má tu nevyřešenou záležitost. Pak ji měl požádat o pomoc.

Chtěla mi to dokázat

Jelikož jsem ženě nevěřil a ona i nadále trvala na tom, že mrtvé vážně vídá, rozhodla se mě o tom přesvědčit. Prý až se to stane příště, přijde pro mě, abych u toho byl.

Mně to bylo upřímně jedno. Ale aby měla její dušička pokoj, jakmile pro mě došla, že opět vidí mrtvého, následoval jsem ji. Potom začala promlouvat s prázdným křeslem v obývacím pokoji.

Já samozřejmě nikoho neviděl a podle mě tam ani nikdo nebyl. Celé je to holý nesmysl. Manželka ale tvrdila, že ji vyhledala manželka muže, se kterým pracuje ve firmě, a žádá ji, jestli by mu něco vzkázala. To už jsem se začal smát na celé kolo. Bylo to absurdní a trapné!

Mám se o ni bát?

I teď slyším ženu, jak s někým mluví. Nebo ji vidím promlouvat k prázdné židli nebo sedačce. Pořád je přesvědčena, že vídá mrtvé, komunikuje s nimi a všechno tohle okolo. A já tomu stále nevěřím.

Měl bych se o svou ženu bát? Je v nepořádku? Měla by vyhledat odborníka? Jestli to takhle půjde dál, i přes její nesouhlas ji vezmu k lékaři. Tohle totiž není normální.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články