Radim (45): Manželka ve 40 letech začala lovit mladé muže. Na mě se ani okem nepodívá, nezajímám ji

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 37
muz 37

Myslel jsem, že spolu máme všechno. Marta mi své ano řekla před šesti lety a já byl nejšťastnější na světě. Vzali jsme se, začali společně žít, užívat si každého dne. Děti jsme si nikdy nepořídili, ale společně jsme si na zahradu sehnali psa a několik koček. Měl jsem za to, že nikdy nebudu šťastnější.

Jenomže zhruba před rokem se Marta nějak nepochopitelně změnila. Nejdřív jenom chodila pozdě z práce. Později začala trávit večery venku s neznámými muži. Mně řekla, že mi není nic do toho, s kým chodí ven, začali jsme se hádat čím dál častěji.

Chodí za mladými muži. Nemohu s tím nic udělat

Vím, že chodí po večerech ven s mladíky. Několikrát jsem ji sám viděl, několikrát jsem požádal své kamarády, aby na ni dohlédli. Obvykle se sejde s chlapci v restauraci či na baru, kde si chvíli povídají a pak jde k nim domů. Pokaždé se jedná o jiného muže. Jestli je hledá na seznamce, nebo je zná už z předchozích vidění, to netuším.

Nic nezapírá. Několikrát jsem se jí ptal, kde byla. Prý mi není nic do toho, s kým se stýká a proč. Narovinu mi vlastně do očí říká, že s nimi spí. Přitom na mě se podívá jenom proto, aby mi něco vytkla nebo mi vynadala. Ale já ji stále miluji a nedovedu od ní odejít. Všechno jí odpouštím, dělám pro ni večeře a snažím se být lepším člověkem. Přesto mě zcela přehlíží.

Zdroj: 123RF.COM

Nevím, co se změnilo. Chtěl bych jí opustit, ale nemám na to

Netuším, proč se najednou začala chovat tak krutě. Proč spí s jinými a ještě se tím přede mnou téměř chlubí. Vysmívá se mi, psychicky mě týrá a užívá si to. Už několikrát jsem jí chtěl předložit žádost o rozvod. Dokonce ji mám sepsanou. Jenomže jsem asi slaboch na to, abych to udělal. Stále k ní něco cítím, je mi s ní dobře, i když se zrovna chová krutě.

Okolí si o mně myslí, že jsem podpantoflák. A možná mají pravdu. Jenomže já se zkrátka nedovedu vyrovnat s tím, že už bych ji denně nevídal. Že bych musel řešit nové bydlení, majetkové vyrovnání a celý rozvodový proces. Nejspíš nejsem dost muž a ona má důvod začínat si s jinými. Proč si mě tedy ale brala a co se po těch letech změnilo?

Nerozumím tomu, začal jsem dokonce tajně docházet k psychologovi, který mi radí, abych se rozvedl. Kdyby to bylo tak snadné, dávno bych to udělal. Něco mě ale u mé ženy stále drží, a to i přesto, že vím, že ona mě už dávno nemiluje.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články