Radek (47): Syn měl milenku a hrozilo, že se na to přijde. Pomohl jsem mu to utajit, ale vybralo si to svou daň

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vazny 2 scaled
muz vazny 2 scaled

Radkův syn Michal měl jen několik měsíců do svatby, ale přesto udržoval vztah s milenkou. Nenechal si od svého otce mluvit do života, ale když hrozilo, že se tajný románek provalí, najednou přišel k tatínkovi škemrat o pomoc.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Radek nebyl na svého syna pyšný – měl se ženit, ale přesto se nedokázal vzdát milenky. Nechápal, proč má syn potřebu svoji přítelkyni podvádět, vždyť ona i jeho milenka byly stejně staré. Když ho ale syn požádal o pomoc, nedokázal ho odmítnout.

O synově tajném románku jsem věděl, nenechal si do toho mluvit.

Radek nám poslal e-mail, ve kterém přiznal, že jako jediný věděl o synově tajném mileneckém poměru. Držel jazyk za zuby i přesto, že se měl jeho syn co nevidět ženit.

„Když jsem na to přišel, vnitřně jsem zuřil,“ netají se Radek. „Syn se měl za pár týdnů ženit a svoji budoucí snachu jsem měl moc rád,“ pokračuje.

Vzápětí se rozepisuje o tom, že se synem vedl rozhovor, ale on si do toho nenechal mluvit. Milenky se odmítal vzdát, a ještě byl na otce drzý, že mu do toho přece vůbec nic není.

„Měl samozřejmě pravdu, nepříslušelo mi do toho kecat,“ přiznává Radek. „Nesouhlasil jsem s tím, ale mlčel jsem. Nechtěl jsem být ten, kdo všechno pokazí.“

Přišel za mnou s prosbou o pomoc. Nedokázal jsem ho odmítnout

„Jednoho dne mi syn volal, že má jeho přítelkyně podezření a že to určitě celé praskne, že zruší svatbu a kdesi cosi,“ pokračuje ve svém e-mailu Radek.

Svěřil se nám s tím, že synovi nedokázal odmítnout žádost o pomoc, proto se nabídl, že to vezme na sebe.

„V tu chvíli mi nedošlo, jakou pitomost dělám,“ zoufá si. „Šlo o to, že jsem synovi půjčil auto, se kterým vyzvedl svoji milenku, a jeli spolu za město. Jenže je někdo viděl a naprášil to jeho přítelkyni,“ objasňuje Radek situaci.

Ačkoli s tajným poměrem nesouhlasil, vzal to na sebe a tvrdil, že v tom autě nejel jeho syn, ale on sám. Neuvědomil si, jaké škody touto snahou o pomoc napáchá.

Moje žena se mnou nemluví. Nevěří mi, že nikoho nemám

Radkova budoucí snacha nelenila a prozradila Radkově manželce, jak to bylo. Ta svému manželovi logicky udělala scénu a obvinila ho z toho, že někoho má.

„Nemohl jsem jí říci pravdu, tím bych potopil syna,“ píše Radek. „Snažil jsem se jí vysvětlit, že je to celé jen nedorozumění, že nikoho nemám, ale nevěřila mi,“ pokračuje.

Zatímco Radkův syn měl doma klid, on zažíval peklo. Jediné, co na tom Radek vnímá pozitivně, je skutečnost, že jeho syn milenecký poměr ukončil.

„Alespoň k něčemu to bylo, už svojí přítelkyni a budoucí manželce nelže,“ píše Radek a dodává, že on má doma neustále na talíři podezření z nevěry, ačkoli vlastně nic špatného neudělal.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články