Martin (38): Ona porušila dohodu a já vyvázl hladce. Přítelkyně mé milence naštěstí neuvěřila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 35
Zdroj: Shutterstock

Martin je ten typ člověka, který když dá někomu své slovo, samozřejmě ho také dodrží. A když se s někým na něčem domluví, očekává, že protistrana domluvu dodrží. Názor ale změnil po zkušenosti s Lenkou, které očividně dodržování dohodnutých věcí nic neříká.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Ačkoli má přítelkyni a s ní dvě děti, nebyl ve vztahu šťastný. Proto si našel milenku, se kterou si hned na začátku ujasnili pravidla. Ta hodlal Martin za každou cenu dodržet.

Nebylo to mezi námi růžové, tak jsem hledal útěchu jinde

Mám sedm let přítelkyni a s ní dva syny. Je pro mě taková jistota, ale náš vztah už dávno není o zamilovanosti a vzájemné touze.

Posledních pár let to není ideální, proto jsem hledal povyražení a útěchu někde jinde. Seznámil jsem se s Lenkou, která pracovala u mě ve firmě.

Navázali jsme románek, který měl být zpočátku jen krátkodobý, ale nakonec jsem se rozhodl, že si Lenku ponechám jako takové malé zpříjemnění.

Měli jsme mezi sebou dohodu a já očekával, že ji dodrží

S Lenkou mi bylo dobře, tak dobře, jak po boku mé přítelkyně už dlouho ne. Scházeli jsme se tak jednou do týdne, nešlo mezi námi jen o fyzické uspokojení, Lenka mě vždy dokázala vyslechnout.

Měl jsem ji rád, ale hned na začátku jsem jí řekl, že ode mě nemůže očekávat nic víc než tajný vztah bez společné budoucnosti. Měli jsme dohodu, že se budeme vídat, budeme si užívat, ale že nikdy nezasáhne do mého vztahu s partnerkou.

Lenka se vším souhlasila a já očekával, že to, na čem jsme se domluvili, také dodrží. Sám jsem zvyklý dodržet to, na čem se s někým domluvím, a i v případě Lenky to pro mě byla jakási samozřejmost.

Začala dělat problémy a já dostal strach

Asi po půl roce však Lenka začala dělat problémy. Když jsme se sešli, mluvila o tom, že by mě ráda měla jen pro sebe, ačkoli dobře věděla, že to nejde.

Znovu jsem jí zopakoval, na čem jsme se domluvili a že slíbila, že naši dohodu bude respektovat. Připomněl jsem jí, že dohoda zněla, že se můžeme nadále vídat, ale že o našem románku nikdy nesmí nikomu říci.

Ačkoli mi slíbila, že co řekla, to dodrží, dostal jsem strach. Dokonce jsem uvažoval nad tím, že vztah s ní raději ukončím, než se stane něco, co bych nechtěl. Jenže jsem to nestihl…

Porušila dohodu, nyní jí zbyly jen oči pro pláč

Byli jsme domluveni, že se o ní moje přítelkyně nikdy nedozví. Přesto Lenka udělala tu chybu, že za mojí přítelkyní zašla a všechno jí řekla.

Já všechno popřel a měl to štěstí, že mi přítelkyně uvěřila. Napovídal jsem jí, že je Lenka do mě sice zakoukaná, ale že mě nezajímá. A prošlo mi to, mě jsem vážně kliku.

Vztah s Lenkou jsem okamžitě ukončil a ze své firmy ji vyhodil. Přišla tak nejen o mě, ale také o dobře placené místo, které bude hledat jen těžko. Nedodržela naši dohodu a zbyly jí jen oči pro pláč.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články