Radek (42): Žili jsme si nad poměry. Když jsem zjistil, jak si žena vydělává, rychle jsem prokoukl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz stary
Zdroj: Shutterstock

Radek a jeho žena Milada si rozhodně nežili špatně. V porovnání s některými jejich známými si žili nad poměry. Měli všechno, co si přáli, nemuseli se kvůli penězům omezovat nebo držet zkrátka.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Ještě donedávna Radka nenapadlo zpochybňovat manželčino zaměstnání. Žil totiž v představě, že chodí do práce stejně jako on a že měla štěstí, že si jako žena přijde na lepší peníze.

Nikdy jsme nemuseli řešit peníze

Po finanční stránce jsme nikdy nestrádali. Rozhodně nebudu přehánět, když povím, že jsme si v porovnání s některými našimi kamarády žili podstatně lépe.

V dnešní době je člověk rád, když nemusí třikrát otočit každou korunu, než se rozhodne ji za něco utratit. A to jsme my dělat nemuseli.

Měli jsme se zkrátka dobře. Mohli jsme jezdit několikrát do roka na dovolenou, mezitím jsme si platili víkendové pobyty s wellness.

Měl jsem za to, že moje žena chodí normálně do práce

Abych byl upřímný, ještě donedávna mě nenapadlo přemýšlet nad tím, jak a kde moje žena vlastně pracuje. Měl jsem za to, že chodí normálně do práce.

Před nedávnem jsem ale zjistil, proč se máme tak dobře. Odhalil jsem totiž, jak si moje žena vydělává, a prokoukl jsem. Něco takového jsem nečekal.

Byl jsem z toho v šoku. Když jsem na ženu udeřil, zda to myslí vážně, nechtěla se o tom se mnou bavit. Jen mi na to řekla, že mám být rád, že si žijeme tak dobře, a víc o tom odmítala diskutovat.

Jsem nervózní. Co když se to manželce vymstí?

Ano, moje žena je normálně zaměstnaná, chodí do práce na zkrácený úvazek. Její plat z této práce by však ani zdaleka nestačil na náš životní standard.

Proto už před několika lety začala podnikat, pro mě ale poněkud podivným způsobem. Vydává se totiž za psycholožku, dává lidem sezení a bere za to peníze.

A lidé jí neplatí zrovna málo! Dokonce si vytiskla nějaké certifikáty, ale tvrdila mi, že na ty se stejně nikdo nikdy nedíval. Jsem z toho nervózní, co když se to manželce jednoho dne vymstí?

Chtěl bych, aby toho nechala. I za cenu toho, že budeme mít méně peněz

Žena poskytuje nejen jakási psychologická sezení, ale především se soustředí na vztahové poradenství. Chodí k ní mnoho párů, jež u ní hledají pomoc.

Manželka mi tvrdí, že jí její klienti důvěřují a že jim skutečně pomáhá. A že jí k tomu stačí selský rozum, že nepotřebuje školy ani vzdělání.

Byl bych radši, kdyby toho nechala, ale ona se svého příjmu odmítá vzdát. Mně by nevadilo, kdybychom měli méně peněz, za život ve strachu mi to nestojí.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články