Radek (41): Vím o milenci své ženy, a přesto mlčím. Mám k tomu dobrý důvod

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz stredniho veku scaled
muz stredniho veku scaled

Většina manželství skončí v hádkách, nebo dokonce rozvodem, pokud je jeden z partnerů nevěrný. Jenže situace Radka a jeho manželky je úplně jiná. Pro mnohé je to možná nepochopitelné, ale on svou ženu stále miluje, a dokonce jí bokovku toleruje.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Věděl jsem, že někoho má. Dlouho se chovala jinak. Lépe se oblékala, skrývala přede mnou telefon, chodila ven, aniž by řekla kam,“ říká Radek.

„Neměl jsem tušení, s kým se stýká, ani jsem po tom nepátral. Že je to její šéf, jsem zjistil náhodou, když jsem je spolu viděl. A dlouhé měsíce jsem si to nechával pro sebe,“ dodává.

Když jsem jí řekl pravdu, čekala scény. Já jsem ale rozumný muž

Radek až po dlouhé době řekl své ženě, že o všem ví. Byla zaskočená a čekala, že přijde scéna. K jejímu překvapení jí ale Radek nenadával ani se s ní nehádal. Dokonce ji ve vztahu s milencem podpořil.

„Promluvili jsme si o tom jako dospělí lidé. Řekla mi, že by mě nikdy neopustila, protože mě miluje. Se svým šéfem v práci si začala proto, že jí chyběly některé aspekty milostného života,“ přiznává.

„To se mě sice dotklo, na druhou stranu vím, že její pocity ke mně jsou pravé, že mi řekla skutečnost, dokonce slíbila, že poměr ukončí. Ale já nemám důvod jí milence zakazovat.“

Radek chce, aby byla jeho žena šťastná ve všech ohledech. A pokud jí něco nemůže dát, chce, aby si to mohla vzít od jiného. Stačí mu, že je její láska k němu opravdová.

I když byla manželka zpočátku překvapená, nakonec prý podle Radka přistoupila na nová pravidla. Vztah ve třech se nakonec ukázal jako ideální řešení, protože si díky tomu uvědomila, jak moc svého muže miluje.

Nikomu to nesmím říct. Máme z toho i finanční výhody

Radek k příběhu dodává, že je to samozřejmě trapné a nikdy by se nepřiznal třeba svým přátelům. Dokonce ani sám milenec asi o situaci nic neví.

„Moje žena nosí z práce víc peněz, šéf si ji vydržuje. Navíc je ve všech směrech uspokojená a šťastná. Je to výhoda jak pro ni, tak pro mě. Mám doma milující ženu, která po mně vlastně nic moc nechce.“

Podle čtenáře je tolerance klíčem k pravé lásce. Je mu ale jasné, že by ho málokterý kamarád pochopil. „Není to ani tak, že bych ženu nechával, aby si užívala na můj úkor,“ vysvětluje.

„Vlastně si díky jejímu vztahu oba můžeme žít na mnohem vyšší úrovni. Mám víc času na sebe a na svou práci, nemusím dělat v posteli nic, co bych nechtěl, protože to za mě zaskočí jiný muž.“

Radek také dodává, že si je jistý tím, že ho manželka neopustí. Nikdo jiný by jí totiž takový úlet pravděpodobně netoleroval. „Svým podivným způsobem nám zkrátka život v milostném trojúhelníku vyhovuje,“ píše závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články