Radek (38): Roky to přede mnou schovávala a já to náhodou našel. I vy byste byli v šoku z toho, co jsem zjistil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz nastvany
Zdroj: Shutterstock

Roky se jí dařilo přede mnou schovávat tak důležitý kus papíru a já ho objevil úplnou náhodou. Když jsem si četl údaje na něm vypsané, ze samého šoku jsem se nezmohl na jediné slovo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Udeřil jsem na svoji ženu a ta ani nezkoušela cokoli zapírat. Byla stejně zaskočená jako já. Očividně nepředpokládala, že tak pečlivě uschovaný dokument najdu. Ale stalo se…

Pro rodinu bych udělal cokoli

Pro Radka je jeho rodina na prvním místě. Vždycky tomu tak bylo. Netají se tím, že by pro ženu a svého syna Tadeáše udělal cokoli na světě.

„Manželka a syn jsou pro mě nejdůležitější osoby na celém světě, dýchal bych za ně a udělal pro ně první poslední,“ píše hrdě a dodává, že sám rodinu neměl a o to důležitější pro něho žena a syn jsou.

Dítě nás spojilo

„Před narozením Tadeáše to mezi mnou a Markétou nebylo ideální,“ vzpomíná Radek. Dokonce napsal, že uvažovali o rozchodu.

Pak ale Markéta zjistila, že čeká dítě, a to všechno změnilo. Manžele narození syna Tadeáška spojilo a krize byla zažehnána.

Kdekdo nám tu idylku záviděl

Radek, Markéta a jejich syn tvořili na pohled naprosto ideální rodinku. Kdekdo jim záviděl tu lásku a pohodu, kterou společně prožívali.

„Častokrát jsem slýchával, jaké mám štěstí, a já každému, kdo mi to řekl, musel dát za pravdu,“ netají se Radek. Opravdu byl rád, že to s manželkou ustáli a zůstali spolu.

Schovávala to přede mnou roky

Před nedávnem Radek něco hledal. Našel krabici, do které jeho žena ukládala všechno možné. Do jednoho z papírů se začetl a nestačil se divit.

„Datum ukazovalo, že jí ten dopis přišel už před sedmi lety,“ vysvětluje Radek. „To bylo necelý rok poté, co se nám narodil syn. Celé roky to přede mnou schovávala,“ zlobí se.

Došla jí slova a mně taky

Papír, který Radek našel, nebyl jen tak obyčejný. Byl to dokument, který potvrzoval, že Tadeáš není jeho syn.

„Manželka nám udělala testy, vůbec nevím, jak a kdy se jí to tenkrát povedlo,“ uvažuje. „Díky tomu jsem se dozvěděl, že syn není můj. Bylo to tam černé na bílém,“ píše.

Když na svoji ženu udeřil, nevěděla, co by mu řekla. Zapírat nemělo cenu, ten dokument mluvil jasně. Takový zvrat Radek nečekal.

Stále to v sobě držím

„Manželka mi s pláčem přiznala, že v té době, kdy jsme se hodně hádali, a dokonce to vypadalo na rozchod, měla krátký poměr. A vzešlo z něho dítě,“ vysvětluje Radek. „Rozhodla se mi říct, že dítě je moje, a byla ráda, že to udělala. Stala se z nás rodina,“ dodává.

Radek se nakonec rozhodl hodit pravdu za hlavu. Tadeáška miloval a nepřipouštěl si, že by se na jejich vztahu mělo něco změnit. „Syna miluji a ženu také, ačkoli mi hodně ublížila. Nevzdám se ale své rodiny, ačkoli to v sobě stále držím a jsou dny, kdy mě to hodně mrzí,“ píše na závěr.

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články