Radan (27): Připadám si hloupě, všichni kromě mě věděli, že mě moje manželka podvádí

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 20
muz 20

Co může být ještě horší, než když zjistíte, že vás člověk, kterého milujete, za vašimi zády podvádí? Podle Radana je to zjištění, že o tom všichni okolo věděli, zatímco jste vy neměli sebemenší tušení. Vědomí, že jeho rodina a blízcí přátelé o nevěře jeho manželky věděli a nic mu neřekli, pro něho bylo mnohem bolestnější než skutečnost, že mu žena krátce po svatbě nasadila parohy.

Znali jsme se teprve krátce, přesto jsme se vzali

Radovan znal Kamilu pouze několik měsíců, přesto byl přesvědčený, že si ji chce vzít a strávit po jejím boku zbytek svého života. Ve svém vypravování se také zmiňuje o tom, že ho od svatby jeho maminka odrazovala. Podle ní to totiž dvojice vzala až moc hopem, což nevěstilo nic dobrého.

„Je pravda, že jsme se o svatbě začali bavit už čtyři měsíce poté, co jsme spolu začali chodit,“ začíná Radovan. „Do vztahu jsme se vrhli po hlavě a oba dva jsme byli přesvědčení, že toho druhého milujeme natolik, abychom si vedle něho uměli představit zbytek života. Navzdory máminým obavám jsem si Kamilu o tři měsíce později vzal. Neznali jsme se ještě ani rok a už jsme byli manželé,“ říká pan Radovan s lehkým úsměvem na rtech.

Zdroj: 123RF.COM

Nevšímal jsem si náznaků, že je něco špatně

„Kamila byla ten typ ženy, který miluje pozornost. I když na prstu nosila snubní prsten, nebránila se nezávaznému a, dle jejího názoru, naprosto neškodnému flirtování s jinými muži, kdykoliv jsme si společně zašli někam do baru,“ popisuje chování své mladé manželky Radovan. „Samozřejmě mi to vadilo, nicméně jsem mlčel, protože jsem nechtěl být za žárlivce.“

Zdroj: 123RF.COM

Radovan se během svého vypravování na malý okamžik zastaví a zamyslí se, aby si v hlavě vybavil okamžiky, během kterých se mu jeho rodina a blízcí kamarádi očividně snažili něco naznačit, jenže on na jejich náznaky ani v nejmenším nedbal. Nyní už ví, že kdyby bral jejich náznaky alespoň částečně v potaz, mohl si o pár měsíců později ušetřit to velké zklamání, které ho poznamenalo na celý život.

Můj nejlepší kamarád to už déle nevydržel

„Můj nejlepší kamarád Patrik, se kterým se známe už od základní školy, mě jednoho večera vytáhl na pivo,“ pokračuje Radovan. „Od samého začátku se mi zdálo, že se tváří nějak smutně, nicméně jsem nechtěl vyzvídat. Patrik se nakonec rozpovídal sám a to, co mi řekl, mi vyrazilo dech,“ přiznává Radovan.

Jeho kamarád už nadále nevydržel, že z něho jeho manželka za jeho zády dělá hlupáka, a odhalil mu skutečnost, že ho jeho žena už několik měsíců podvádí, o čemž dle jeho slov vědí úplně všichni okolo nich. Radovan si najednou připadal trapně, protože byl očividně jediný, kdo o ničem z toho nevěděl.

Myslel jsem si, že se mi po rozvodu uleví

Kamila se ani nesnažila cokoliv popírat. Řekla mi, že jsem přece nemohl počítat s tím, že zůstane po zbytek života pouze vedle jednoho jediného muže,“ vypráví Radovan. „Její slova mě hodně ranila. Neváhal jsem a požádal o rozvod, se kterým Kamila souhlasila. Myslel jsem si, že se mi uleví, když s ní už nadále nebudu mít nic společného,“ svěřuje se nám Radovan.

V závěru svého příběhu ale dodává, že si i půl roku po rozvodu připadá před svými kamarády a rodinou hloupě. Stále ho totiž tíží vědomí, že to všichni okolo něj věděli, ale nikdo mu nic neřekl. Několik měsíců tak byl svým nejbližším pro smích.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články